MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menderes/Ataköy Mahallesi'nde tarla icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961836
Şehir : İzmir / Menderes
: 6858
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1034 ESAS
Muhammen Bedeli
:
307,026 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu Üzeri Menderes/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2017/1034 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menderes ilçesi, Ataköy mahallesi, Çapar mevkii, 117 ada 2 nolu parsel Tarla vasıflı ve yüz ölçümü 6.858,66 m²'dir. Bu parselde borçlunun tam hissesi bulunmaktadır. Taşınmazın İmar Durumu; Taşınmaz 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planı içerisinde Tarım alanında kalmaktadır. Taşınmazın Konumu;Taşınmaz Ataköy mahalle merkezi yaklaşık 2838 metre, Menderes-Ahmetbeyli anayoluna yaklaşık 1070 metre mesafededir. Kadastrol bir yola cephesi bulunan parsel yol, elektrik ve Belediye hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır. Parsel içerisinde tarımsal nitelikli yapılar tespit edilememiştir. Taşınmazın açık adresi 5621/3 sokak No:14 Ataköy/Menderes dir. Taşınmazın Zirai Yapısı; Taşınmazın toprak grubu kolüviyaldir. Toprak derin, taşsız, az meyilli (%1-2) ve orta bünyelidir. Sulama imkânı olan taşınmaz tarla vasıflı olarak kullanılmaktadır. Keşif tarihinde taşınmaz üzerinde herhangi bir zirai faaliyet yapıldığı tespit edilmiştir. Parsel üzerinde bulunan mevcut eski ve yıpranmış seralar taşınabilir nitelikte olduklarından dolayı değerlendirmeye alınmamışlardır. Zeminde ekonomik değeri olan ağaçlar da bulunmamaktadır. Taşınmazın İnşai Yapısı; Taşınmaz üzerinde ruhsatsız tek katlı yığma tarzında yapılmış bir yapı bulunmaktadır. Üzeri kiremit kaplamalı ahşap çatı ile kapatılmıştır. Giriş kapısı demir doğramadan, dış cephe doğramaları plastik doğramadan yapılmıştır. Salon-mutfak-üç oda-banyo, wc'den ibarettir.Tabanlar şap kaplı, iç doğramalar takılmamış vaziyettedir. Dış cephe boyası yapılmamıştır. Bina faydalı net alanı 120,00 m2 dir. Kıymet takdiri 307.026,40 TL'dir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Krokisinde A harfi ile gösterilen yapı tescilsizdir.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu Üzeri Menderes/İZMİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1034 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR