MANYAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manyas'ta 8.226 m² tarla icradan satılıktır

MANYAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091598
Şehir : Balıkesir / Manyas
Semt-Mahalle : KIZIK MAH. / KAYACA
: 8226
Yayınlandığı Gazeteler

MANYAS''IN SESİ 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/134 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123,403 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:50
Satış Yeri
:
MANYAS BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU MANYAS BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANYAS
İCRA DAİRESİ
DOSYA NO :2019/134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Manyas İlçe, KIZIK Mahalle/Köy, sazlık Mevkii,1188 Parsel Tam hisse tarla vasfında olan taşınmaz Killi tınlı toprak yapısında % 0-1 eğime sahiptir. DSİ ait Kapalı sistem sulama sisteminden sulanabilmektedir.Ulaşım tarla yolundan sağlanmaktadır.Kadastro yoluna 480 m, İlçe merkezine 630 m mesafede konumlu olup ulaşım kolay ve tarımsal ekonomik büyüklüktedir.Bölgedeki ürün deseni incelendiğinde Domates, çeltik, Silajlık mısır gibi sulu tarım ürünleri olduğu görülmektedir.Tapu kayıtları incelendiğinde beyanlar hanesinde yüzölçümü düzeltmesi yapılacaktır açıklaması yer almaktadır.

Yüzölçümü : 8.226,85 m2

İmar Durumu : 6360 sayılı büyükşehir yasası ile belediyemiz sınırları içine alınmış olup,Parsel köy yerleşik alanı dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 123.403,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :yüzölçümü düzeltilmesi yapılacaktır

1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri : MANYAS BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU MANYAS BALIKESİR


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR