TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Turgutlu'da 5.845 m² erik bahçesi mahkemeden satılıktır

TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132535
Şehir : Manisa / Turgutlu
: 5845
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/44 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/44 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Turgutlu İlçesi, 9. Mıntıka Mahallesi, 982 Ada, 59 Parsel 5.845,00 m² miktarında olup, tapuda bağ ve tarla vasfıyla kayıtlıdır. Taşınmaz tarım arazileri içerisinde ve ilçe merkezine kuş uçumu 2500 metre mesafededir. Killi-tınlı toprak yapısında sulu tarım arazisidir. Taşınmazın DSİ kanalından sulama imkanı mevcuttur. Taşınmaz düz toprak yapısında olup içesinde 15-20 yaşlarında karışık meyve ağaçları mevcut erik bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın doğu cephesinde kadastral yolu mevcuttur. Parsel üzerinde yığma kagir cinsinde imal edilmiş tek katlı iki adet depo bulunmaktadır. Depoların biri parselin kuzeyinde diğeri ise parselin güneyinde yer almaktadır. Her iki depoda aynı büyükte olup her biri yaklaşık 15 m² büyüklüğündedir. Kapı ve pencere doğramaları demir doğramadır. Tabanı beton döşemedir. Her ikisinin de dışarıdan tavan döşemesine çıkan betonarme merdiveni bulunmaktadır. Yapı yaşlarının yaklaşık 20 yıldır. Tamamı sava üzeri boyalıdır. Elektrikleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 5.845,00 m²
İmar Durumu : Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 20/12/2019 tarihli ve E.17180 sayılı yazısı ile "onaylı imar palanları onama sınırları dışında plansız alanda kalmakta olup mevcutta tarım arazisi olarak kullanılmaktadır" şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 185.000,00 TL TEMİNAT : 37.000,00-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, işbu ilanın, kendisine ilan tebliğ edilemeyenlere tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR