TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 5.450 m² bağ icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01177476
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : MUSACALI MAH. / TURGUTLU
: 5450
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 24.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4545 ESAS
Muhammen Bedeli
:
136,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
01.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/4545 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :MANİSA İLİ TURGUTLU İLÇESİ MUSACALI MAHALLESİ 0 ADA 205 PARSEL BAYRAMŞAH MEVKİİ 5450 M² MİKTARINDA BAĞ NİTELİKLİ TAŞINMAZ ÖMER BALABAN ADINA KAYITLI OLUP TAŞINMAZIN TAM HİSSESİ SATILACAKTIR. DEĞER TESPİTİNE KONU TAŞINMAZ MUSACALI MAHALLESİ MERKEZ YERLEŞİK ALANI KUZEYİNDE YER ALMAKTA OLUP TARIM ARAZİLERİNİN İÇERİSİNDEDİR. SÖZ KONUSU TAŞINMAZ MAHALLE MERKEZİNE KUŞ UÇUMU 1100 METRE MESAFEDEDİR. TAŞINMAZ TAPUDA HER NE KADAR BAĞ VASFINDA İSE DE MAHALLİNDE YAPILAN İNCELEMELERDE TAŞINMAZIN TARLA VASFINDA OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. SULAMA İMKANI MEVCUTTUR. KUMLU TOPRAK YAPISINDADIR. PARSELİN YÜZ ÖLÇÜM ALANI 5450,00 M² DİR.
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 136.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 04/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 01/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4545 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İş bu ilan İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir. 21/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR