TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Turgutlu'da 15.200 m² kirazlık (1/4 hisse) mahkemeden satılıktır

TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121224
Şehir : Manisa / Turgutlu
: 15200
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/23 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
53,200 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/23 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Turgutlu İlçesi, Kurudere Mahallesi, Kızılyar Mevkii, 161 Parsel sayılı taşınmaz 15.200,00 m² miktarında olup tapuda bağ vasfıyla kayıtlıdır. Killi tın toprak yapısında, %3-10 değişken meyilli tarım arazisidir. Fiilen kapama kirazlık olarak kullanılmakta olup, kirazlar 10-13 yaşlarında tam verim çağındadır. Arada genç ve verimsiz kiraz ağaçları da mevcuttur. Taşınmazın kadastral yola sınırı yoktur. Kurudere Mahallesi yerleşim alınan kuş uçumu yaklaşık 1.230,00 metre mesafededir. Taşınmazın kısıtlı Arif YILDIZ adına kayıtlı bulunan 1/4'lük hissesi satılacaktır.
İmar Durumu : Turgutlu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 14/01/2020 tarihli ve E.1019 sayılı yazısı ile "yerleşik alan sınırları dışında tarım arasizi olarak kullanılmaktadır" şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 53.200,00 TL (Mahkemenin belirlediği alt sınır bedelidir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Artırma bedeli mahkemenin belirlediği alt sınır bedeli, taşınmazın aynından doğan vergi/alacaklar ve masrafları geçmek şartıyla en çok artırana ihale edilir. Şu kadarki, artırma bedelinin mahkemenin belirlediği alt sınır bedeli,taşınmazın aynından doğan vergi/alacaklar ve masrafları (ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması) ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Bedel bu miktarı bulmazsa, ikinci artırma, belirlenen gün, saat ve yerde birinci artırma şartlarına göre başlatılır. İkinci artırmada, alıcı çıkmazsa veya yukarıdaki şartlar gerçekleşmezse satış talebi düşer.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,tapu harcı, tellâllık harcı, ile teslim masrafları alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, işbu ilanın kendisine tebliğ edilemeyenlere tebliğ yerine geçeceği, ihalenin vasinin de hazır bulunduğu halde yapılacağı ve ihalenin hakim (vesayet makamı) onayı ile tamamlanacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/23 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR