TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 14100 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048695
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : ÇAMPINAR MAH. / TURGUTLU
: 14100
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/303 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
353,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYESİ 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2019/303 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 95 Parsel, ÇAMPINAR Mahalle/Köy, bayramşah Mevkii, Tarla vasıflı Tam hisseli taşınmaz. Taşınmaz çampınar mahallesi ile musacalı arasında konumlu maden yolunun batısında yer almakta ve bu yola 1200 metre mesafededir. Taşınmaz d.s.i sulama kanalına kuş uçumu 500 metre, gediz çayına kuş uçumu 1000 metre mesafededir. Taşınmaz gediz çayına, d.s.i sulama kanalına ve maden yoluna yakın bir konumdadır. Tapu kayıtlarında tarla vasfındadır. Hali hazırda tarla olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz kumlu milli toprak yapısındadır. Tuzluluk ve akrilik sorunu yoktur. Kuzey cephesinde kadastral yolu mevcuttur. Sulama imkanı olan bir taşınmazdır.
Yüzölçümü : 14.100 m2
Kıymeti : 353.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir .
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYESİ 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 453 Ada, 11 Parsel, TURAN Mahalle/Köy, 2.kat 9 nolu bağımsız bölümde kayıtlı Dükkan vasıflı Tam hisseli taşınmaz. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 3 katlı betonarme bir bina mevcuttur. binada zemin katında 4 adet işyeri vasfında bağımısız bölüm, zemin üsütü katalrad her katta 3 adet işyeri vasfında bağımsız bölüm olmak üzere toplamda 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bağımsız bölüm tapuda dükkan vasfında kayıtlıdır. Bağımsız bölüm binanın son katında bulunmakta olup işyeri amaçlı kullanılmaktadır. 55 m2 büyüklüktedir. Şehir merkezinde sayılabilecek bir konumdadır. Parsel kurula tabi parsellerden olup, kurul tarafından 3 katlı ticari alan olarak imar durumu verilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma tamamlanmıştır. Taşınmaz yaklaşık 2 yıllık bir binadadır. Dükkan 1 adet wc ve 1 adet ofis hacimlerinden oluşmaktadır. Dükkan giriş kapısı çelik kapıdır. Taban döşemesi granit seramik kaplamadır. Duvarları alçı sıva üzeri plastik boya badanalıdır. Dükkan ve binanın ön cephesinde komple camlı giydirme cephe mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina asansörsüzdür. Binada doğalgaz mevcut değildir.
Yüzölçümü : 55 m2
Kıymeti : 165.000,00 TLT.C.
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir .
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYESİ 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/303 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/09/2019 İİK 127.Madde geregi ilgililere tebligat yapılamaması halinde isbu ilan teblig hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR