TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 13.600 m² bağ icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153151
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : MUSACALI MAH. / TURGUTLU
: 13600
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3645 Esas
Muhammen Bedeli
:
272,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2018/3645 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ,MERKEZ MUSACALI MAHALLESİ, 0 ADA830 PARSEL KIYMET TAKTİRİ YAPILAN TAŞINMAZ TAPU KAYITLARINDA TARLA VASFI İLE KAYITLI İSE DE ZEMİNDE BAĞ VASFINDADIR. 13.600 M²LİK TAŞINMAZIN BORÇLU HÜSEYİN KIZI HURİYE SEZGİ ADINA KAYITLI OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZ MUSACALI MAHALLESİNE 1.900 METRE MESAFESİ OLAN DAMLA SULAMASI MEVCUT PARSEL İÇİNDE ARTEZYEN SONDAJ KUYUSU VE YOLU MEVCUT OLAN BİR TAŞINMAZDIR. TAŞINMAZ PARSELİ TINLI TOPRAK YAPISINDADIR. TAŞINMAZIN TAM HİSSESİ SATILACAKTIR.( 1/1 PAY/PAYDA)
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 272.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3402 sayılı kanunun 22. maddesinin 2. fırkasının a bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3645 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR