SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Soma'da 4600 m² tarla icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180269
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : HECİZ MAH. / SOMA
: 4600
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/872 Talimat
Muhammen Bedeli
:
50,850 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 11:35
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 11:35
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ

2019/872 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre MANİSA İLİ SOMA İLÇESİ HECİZ Mahalle/Köy, 4600,00 metrkare taşınmaz borçlu adına tam hisseli tarla vasıflı taşınmazdır .tapu kaydı ve pafta örneği ile krokisinin zemine aynen uyduğu, yüzölçümlerinde ve sınırlarında bir değişiklik olmadığı tespit edilmiştir. Tarla vasfındaki taşınmazın,killi-tınlı toprak yapısına sahip olduğu, % 3-5 meyilli olduğu, toprak işleme yapıldığı görülmüştür. Taşınmaz üzerinde sulama emarelerine rastlanılmadığı, parselde elektrik bulunmadığı, taşınmazın İmar planı dışında kaldığı, taşınmazın kadastro yolunun mevcut olduğu, Heciz mahallesi yerleşim birimine yaklaşık 1500 metre mesafede bulunduğu, ulaşımın mevcut olan yoldan sağlanabildiği, taşınmazın güney kısmında ise Orman emvali ağaçlardan çam ağaçlarının mevcut olduğu tespit edilmiştir.
Keşif tarihi itibariyle taşınmaz üzerinde yapılan incelemede taşınmaz içerisinde 2-3 yaşlarında, 4x5 metre aralık ve mesafelerde dikilmiş kapama niteliğinde 215 adet bakımlı Gemlik cinsi Zeytin ağaçlarının dikili olduğu, ayrıca parsel içerisinde 3 adet 40-50 yaş Edremit Zeytin ağacı ile 1 adet 60-70 yaş Edremit ağacının dikili bulunduğu tarafımızca tespit edilmiştir.
Adresi : Heciz Mah Kepir Mevkii Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 4.600 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı imar planı dışında
Kıymeti : 50.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/872 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR