SOMA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Manisa/Soma'da 1726 m² tarla mahkemeden satılıktır

SOMA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983115
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : BEYCE MAH. / SOMA
: 1726
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
59,079 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
Yazı İşleri Müdürlüğü - Adalet Sarayı SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA(SULH HUKUK MAH.)
SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Soma İlçe, 541 Parsel, BEYCE Mahalle/Köy, KÖYCİVARI Mevkii, Taşınmaz tarla vasfında olup, taşınmaz üzerinde; 15 -20 yaşlarında 7 adet, 20-25 yaşlarında 4 adet, 30-35 yaşlarında 4 adet, 5-6 yaşlarında 2 adet badem ağacı bulunmaktadır. Ağaçlar oldukça bakımsız durumdadır. Taşınmazın geri kalan kısmında ekili-dikili ağca bulunmamaktadır. taşınmazın bir kısmı tel örgü ile çevrili vaziyettedir. Keşif tarihi itibariyle toprak işlemesinin yapılmadığı görülmüştür. Kahverengi topak yapısına sahip taşınmaz %2-3 meyil ihtiva etmektedir. Taşınmazın kadastro planında yolu mevcuttur. Orta derinlikti ve işlenebilir toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın bir bölümü prefabrik beton direkler üzerine 6x6 cm. gözaralıklı zeminden yüksekliği 1,50 m kafes tel çit ile çevrilmiştir. Yerinde yapılan ölçümlerle 10x10 cm beton direkler zeminden yaklaşık 1,70 m. yüksekliğindedir. Çitin bir bölümünde yaklaşık 5,50 eninde 2 m yüksekliğinde 40x60 mm göz aralıklı demir profiller arasına 5x15 cm göz aralıklı hasır çelikten yapılmış yağlı boyalı kapı bulunmaktadır.
Adresi : Beyce Mah. Soma
Yüzölçümü : 1.726 m2
Kıymeti : 59.079,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Yazı İşleri Müdürlüğü - Adalet Sarayı SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR