MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Şehzadeler'de 6.050 m² tarla icradan satılıktır

MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134121
Şehir : Manisa / Şehzadeler
: 6050
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 19.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/271 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
151,250 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Manisa Adliyesi 3.İcra Müdürlüğü Yanı Zemin Kat 168 Nolu Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
3. İCRA DAİRESİ
2019/271 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 2431 Parsel, AŞAĞI ÇOBANİSA Mahalle/Köy, Tapuda tarla vasfıyla kayıtlıdır. Killi tın toprak yapısında, düz - düze yakın meyilli, sulanabilir tarım arazisidir. DSİ kanaletleri bölgesinde kalmaktadır. Fiilen tarla vasfında kullanılmaktadır. Aşağı Çobanisa Mahallesi yerleşim alanına kuş uçumu yaklaşık 2.500,00 m mesafededir. Kadastral yola sınırı yoktur. Kanal servis bakım yolu ile ulaşım imkanı vardır.

Adresi : Kulakbaşı Mevkii,Aşağıçobanisa Mah.Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 6.050 m2 Arsa Payı :
İmar Durumu : Şehzadeler Belediye Sınırları içinde ,imar planı dışında kalmaktadır
Kıymeti : 151.250,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Toplulaştırma sonucu tescil edilmiş olup,Toprak ve Tarım Reformu Kanunun Arazi Toplulaştırılması ile ilgili takyitlere tabidir.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Manisa Adliyesi 3.İcra Müdürlüğü Yanı Zemin Kat 168 Nolu Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Tapuda adresi bulunmayan veya tapuda kayıtlı adresi olup başkaca adresi olmayan ve tapu kaydında mevcut adresinde bulunmayan ilgilere gönderilen satış ilanının bila dönmesi halinde İİK'nun 127 maddesine göre satış ilanının gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilan tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/271 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR