SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Saruhanlı'da zeytinli tarla hissesi icradan satılıktır

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938293
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : PAŞAKÖY MAH. / PAŞAKÖY
: 676
Yayınlandığı Gazeteler

SARUHANLI KARDELEN 05.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/177 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,957 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
İCRA DAİRESİ
2016/177 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 2985 Parsel, Paşaköy Mahalle, Köy içi Mevkii, Taşınmaz %1,5 eğimli, orta derinlikte profilli kumlu-tınlı toprak yapısında,kuru tarıma uygun özelliklerde olduğu ve zeminde bir kısmında 75-80 yaşlarında zeytin ağaçları bulunan zeytinli tarla vasfında tarım alanıdır. Paşaköy mahalle yerleşim alanına mahallenin güneybatı tarafında kalmak üzere bitişik konumlu ve buradaki mahalle iç yoluna30-40 metre mesafededir. Borçlunun ¼ hissesi mevcuttur.
Adresi : Paşaköy Mah. Köy İçi Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : Tamamı 676 m2, borçlu hissesi 169 m2 dir.
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 2.957,50 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3. derecede korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır.
2863 sayılı yasa 13.Mad hükmüne karşın sit alanlarında kalan şahıs mülkiyetindeki taşınmazların satışına ilişkin kısıtlama getirilmemiştir.Koruma Bölge Kurulundan izin alınmadan taşınmazda herhangi bir uygulamaya gidilemeyeceği hususu belirtilmiştir.
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur. 28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR