SARUHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Saruhanlı'da tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SARUHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00952265
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : KUMKUYUCAK MAH. / KUMKUYUCAK
: 2680
Yayınlandığı Gazeteler

SARUHANLI KARDELEN 26.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
76,208 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odasında - Saruhanlı Hükümet Konağı zemin kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SARUHANLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 857 Parsel, Kumkuyucak Mahalle, Köyiçi Mevkii, zeytinlik vasfında taşınmazın %4-4,5 eğimde, derin profilli, kumlu-tınlı bünyeli toprak yapısında, kuru tarım yapılabilir özelliklerinde ve zemininde taşınmazın batı tarafındaki 1822m² lik kısmında 4-5 yaşlarında yüksek sistem terbiye edilmiş sultaniye çeşidi üzüm bağı tesis edilmiş, kalan 858m² lik kısmı ise boş tarla olan geneli itibariyle bağ ve tarla vasfındaki taşınmaz Kumkuyucak mahallesinin kuzeydoğu tarafına bitişik bir konumdadır.
Adresi : Saruhanlı İlçesi Kumkuyucak Mahallesi 857 Parsel
Yüzölçümü : 2.680 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu :Saruhanlı Belediyesi uygulama imar planı içinde kalmakta olup, park olarak planlandığı Saruhanlı Belediye Başkanlığının 13/02/2019 tarihli imar durumu cevap yazısı ile beyan edilmiştir.
Kıymeti : 61.640,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odasında - Saruhanlı Hükümet Konağı zemin kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 863 Parsel, Kumkuyucak Mahalle, Köyiçi Mevkii, ev ve kesik cinsinde taşınmaz Kumkuyucak mahallesinin en son kısmında yığma yapı tarzında yapılmış iki oda bir salon mutfak, banya ve WC den oluşmakta olup, zeminleri seramik, tavanı kargılı tavan, tış kapısı demir, iç kapı ve kasaları ahşap Amerikan, pencereleri demir korkuluklu, PVC doğrama, mutfak bankozu beton üstü seramik kaplı, çatısı ahşap çatı üzeri marsilya tipi kiremitle kaplı, iç-dış duvarları sıvalı boyalı halde 72m² alanlı tek katlı halen iskan edilmekte olup konut amaçlı olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Saruhanlı İlçesi Kumkuyucak Mahallesi
Yüzölçümü : 656 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Serbest nizam 2 kata imarlı
Kıymeti : 69.340,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası - Hükümet Konağı zemin kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 864 Parsel, Kumkuyucak Mahalle, Köyiçi Mevkii, Ev vasfında taşınmaz Kumkuyucak mahallesinin bitim sınırlarına yakın konumda, üç oda, bir salon, mutfak, banyo, WC den oluşan yapı, zemini beton, tavanı kontroplak kaplı, kapı ve pencereleri demir, çatısı ahşap çatı üzeri marsilya kiremit kaplı, tek katlı 92m² alanlı, halihazırda bir kısmı bullanılabilen halde konut amaçlı yapının bitişiğinde zemini beton, tavanı ahşap çatı üzeri marsilya tipi kiremitli, ön kısmı açık olan 42m² alanlı bir saya ve bu yapıların önünde briket malzçemeden yapılma çatısı oluklu kiremit kaplı ahır amaçlı kullanılan 35m² alanlı yıpranmış halde sıvasız bir yapı bulunmaktadır.
Adresi : Saruhanlı ilçesi Kumkuyucak mahallesi
Yüzölçümü : 215,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Serbest nizam 2 kata imarlı
Kıymeti : 32.736,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası Hükümet Konağı - Adliye zemin kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 875 Parsel, Kumkuyucak Mahalle, Köyiçi Mevkii, ev vasfında taşınmaz Kumkuyucak mahallesinin bitim kısmında bulunmakta olan taşınmaz iki oda bir salon mutfak, banyo ve WC den oluşmakta olup, zeminleri seramik, tavanı kargılı tavan, dış kapısı demir, iç kapı ve kasaları ahşap Amerikan, pencereleri demir korkuluklu PVC doğrama, mutfak bankosu beton üstü seramik kaplı, çatısı ahşap çatı üzeri marsilya tipi kiremitle kaplı, iç-dış duvarları sıvalı boyalı halde 64m² tek katlı halen iskan edilmekte olan konut amaçlı yapının çevresi 5 metre genişliğinde beton ile kaplıdır.
Adresi : Saruhanlı İlçesi Kumkuyucak Mahallesi
Yüzölçümü : 900 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Serbest nizam 2 kata imarlı
Kıymeti : 76.208,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası Hükümet Konağı zemin kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur.16/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR