SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Saruhanlı'da tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942963
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : NURİYE MAH. / NURİYE
: 3872
Yayınlandığı Gazeteler

SARUHANLI KARDELEN 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/743 ESAS
Muhammen Bedeli
:
84,409 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
İCRA DAİRESİ
2016/743 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 5237 Parsel, Nuriye Mahalle, Deringeçit Mevkii, Taşınmaz %0,5-1 eğimde kumlu-tınlı toprak yapısında, DSİ kanallarından faydalanan sulu tarıma uygun, yüzey eğimi ile toprak derinliği itibariyle üzerinde yöre ortalamasında ürün alınması mümkün olabilecek bitkisel üretim yapılabilir özelliklerde ve zeminde tamamına yüksek sistem olarak terbiye edilmiş 15-16 yaşlarında sultaniye çekirdeksiz üzüm omcaları bulunan ,ancak kesif anı itibariyle bitki bakım işleri gerektiği gibi yapılmamış haldeki bağ vasfında tarım alanıdır. Nuriye mahallesi yerleşim alanının güney tarafında kalmak üzere, mahalleye 3,5 km mesafede ve ulaşılabilir konumludur.
Adresi : Nuriye Mah. Deringeçit Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 3.872,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 84.409,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa
-------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 3242 Parsel, Nuriye Mahalle,Vakıflar mevkii, Taşınmaz%0,5-1eğimde kumlu-tınlı toprak yapısında, dışında bir su sondaj tesisinden faydalanabilir sulu tarıma uygun, yüzey eğimi ile toprak derinliği itibariyle üzerinde yöre ortalamasında ürün alınması mümkün olabilecek bitkisel üretim yapılabilir özelliklerde ve zeminde tarla vasfında tarım alanıdır. Nuriye mahallesi yerleşim alanının kuzeydoğu tarafında kalmak üzere, mahalleye 2,75 km mesafede ve ulaşılabilir konumludur.
Adresi : Nuriye Mah.Vakıflar Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 3.300,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 38.775,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/743 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR