SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Saruhanlı'da 4.250 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963304
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : SEYİTOBA MAH. / SARUHANLI
: 4250
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA HABER 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/145 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
24,650 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı -Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
İCRA DAİRESİ
2017/145 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 555 Parsel, Seyitoba Mahalle, Boyalıcı mevkii, Taşınmaz orta derinlikte profilli kumlu-tınlı toprak yapısında, %1-2,5 eğimde,kuru tarıma uygun özelliklerde,zeminde tarla vasfında tarım alanıdır.Taşınmaz mahalle yerleşim alanına, mahallenin kuzeydoğu tarafında kamlak üzere 600-700 metre mesafede ve ulaşılabilir konumludur.
Adresi : Seyitoba Mah.Boyalıca Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 4.250,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 24.650,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı -Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 871 Parsel, Seyitoba Mahalle, Köyiçi mevkii, Taşınmazın kumlu-tınlı toprak yapısında, % 1 eğimde,kuru tarıma uygun özelliklerde, zeminde üzerinde 35 m2 lik kısmında tek katlı dam ve depo özelliğinde yapı bulunan,diğer kısmı ise etrafında erik -incir ağaçları bulunan ortası sebze bahçesi olarak kullanılan,yapı harici kısımlarının etrafı bir metre yükseklikte taş duvar örülü, taş duvarın bazı kısımlarına taş örme sütunlar dikilmiş, sütunlar arası işe yatay yerleştirilmiş demir borular ile birleştirilerek yüksek çit haline getirilmiş geneli itibariyle damlı sebzelik özelliğinde tarım amaçlı kullanılan arazidir. Taşınmaz Seyitoba mahallesi yerleşim alanı içeresinde ve arazi yükseltisinin en fazla olduğu bir tepeciğin düzlüğünde konumludur.
Adresi : Seyitoba Mah. Köyiçi Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 892,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Köy yerleşik sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 24.225,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K.4 Saruhanlı-Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/145 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR