SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Salihli'de zeytinlik mahkemeden satılıktır

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981100
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : GÖKEYÜP MAH. / SALİHLİ
: 13251
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
101,480 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası.Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SALİHLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Salihli İlçesi, GÖKEYÜP Mah. Karacağıl Mevkii, 247 Ada, 4 Parsel,13.251,56 m2 yüzölçümlü Tarla vasıflı taşınmaz.Taşınmaz zemin durumu itibaryile zeytinlik olup,Tınlı-killi-hafif taşlı toprak bünyesindedir.Yüksek eğimden dolayı şiddetli su ve rüzgar erozyonu konu teşkil eder.Damla sulama borularının zeminde mevcut oldouğu,toprak altına yerleştirilen laterallerle suyun doğrudan bitki kök bölgesine damlama şeklinde tespit edilmiştir.Su kaynağı başka arazide bulunan kuyudan sağlanmaktadır. Taşınmaz halen sulu koşullarda tarım yapılabilen,verim çağında 25 yaşlarında tesis halinde kapama bakımı ve gelişimi normal zeytin dikili kır tarım arazisidir. Gökeyüp mahalle merkezine kuş uçuşu 2,5 Km.Salihli merkesine 24 Km.mesafededir.
Yüzölçümü : 13.251,56 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 101.480,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası.Salihli
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR