SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de üzüm bağı icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085213
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : ÇAYKÖY MAH. / SALİHLİ
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 15.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/329 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
572,692 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ , BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/329 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 0 Ada, 1519 Parsel, ÇAYKÖY Mahalle/Köy, DİMOGÖLÜ Mevkii, Satışa konu taşınmaz bağ vasfında olup; toprak derin profilli yeterli toprak işleme derinliğine sahiptir.Su tutma kapasitesi iyi , geçirgenliği orta hızlı arazi yapısındadır.Killi- tınlı toprap bünyesinde olup arazi eğim düz düze yakındır.Tuzluluk alkalilik ,drenaj,çoraklık ve erozyon gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek unsurlar konu teşkil etmez Tarımsal mekanizasyon aletleriyle toprağın işlenmesi kolaylığı vardır . Taşınmaz ve komşu taşınmazlarda yapılan incelemelerde taşınmazın Salihli Sulama Birliği Sulama sahasında kaldığı ,ayrıca taşınmazda damlama sulama sistemi tesisi mevcuttur.Sulu tarım yapılmaktadır.Taşınmazın sulu koşullarda tarım yapılabilen halen üzerinde verim çağında beton direk üzerine telli terbiye sistemli ,bakımlı tesis halinde gelişimi iyi durumda çekirdeksiz üzüm bağı dikili durumunda olan bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazda yöreye uygun sulu-kuru tarım ürünlerini ekonomik olarak yetiştirmek mümkündür.ulaşım özel araçlarla yapılabilmekte olup , taşınmaz salihli şehin merkezine kuş uçuşu 10km mesafededir.
Kıymeti : 572.692,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ , BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR