SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 7098 m² üzüm bağı icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111696
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KÖSEALİ MAH. / SALİHLİ
: 7098
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/281 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/281 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 112 Ada, 22 Parsel, Köseali Mahalle, Araplıyurdu Mevkii, Satışa konu taşınmaz, Manisa ili Salihli İlçesi Köseali Mahallesi Araplıyurdu mevkiinde konumlu 112 ada 22 parsel bağ nitelikli olup, 7.098,86 m2 alanlıdır. Taşınmazın yaklaşık 2500 m2 lik kısmında yetişmiş üzüm bağı bulunmaktadır. Girişe göre sol tarafta 1300 m2 alanlı zemin beton duvarlar yığma tuğla çatı saç panelden oluşan tavuk kümesi bulunmaktadır.Girişi göre sağ tarafta 1250 m2 alanlı zemini beton duvarlar yığma tuğla çatı saç panelden yapılmış tavuk kümesi bulunmaktadır. 1250 m2 alanlı tavuk kümesi arkasında 135 m2 alanlı yığma tuğladan yapılmış zemini şap betondan yapılmış depo bulunmaktadır. Ayrıca Taşınmaz üzerinde zemini 45 m2 üstü 45 m2 toplamda 90 m2 alanlı yığma tuğladan yapılmış eski bir bakıcı evi bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan yapılarla ilgili olarak Salihli Belediyesinde yapılan incelemede herhangi bir proje,ruhsat ve iskan belgesi bulunmamaktadır.Salihli kadasdtro Müdürlüğünde yapılan inceleme neticesinde konu parselin batı kısmında bulunan bir kısım yer Devlet Su İşleri tarafından Kamulaştırılmış olup konu parsel üzerinde bulunan tavuk kümeslerinden sol tarafta bulunan tavuk kümesinin 200 m2 lik kısmı ve sağ tarafta bulunan tavuk kümesinin 300 m2 lik kısmı tecavüzlü olduğundan kıymet takdirinde dikkate alınmamıştır. Taşınmaz TAM hisseli olup, ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Yüzölçümü : 7.098,86 m2
İmar Durumu : YOK.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif ipotek ve haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/281 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR