SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 5192 m² tarla icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054776
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : DURASILLI MAH. / SALİHLİ
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 21.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/35 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
181,751 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI,BÖLGE TRAFİK ARKASI,SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/35 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 386 Ada, 20 Parsel, (Eski 2277 parsel) DURASILLI Mahalle/Köy, Taşınmaz tapuda 5192,90 m² yüzölçümünde, nitelik olarak Tarla vasfındadır. Taşınmaz üzerinde hali hazırda bağ direkleri vardır. Ancak bağ sökülü durumda üzerinde bağ yoktur. Taşınmazda toprak derin profilli olup yeterli toprak işleme derinliğine sahiptir. Su tutma kapasitesi iyi, geçirgenliği orta hızlı arazi yapısındadır. Tınlı-killi toprak bünyesindedir. Arazide eğim düz düze yakındır. Tuzluluk, alkalilik, çoraklık, drenaj ve erozyon gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek unsurlar konu teşkil etmez. Tarımsal mekanizasyon aletlerinin çalışma kolaylığı vardır. Taşınmaz ve komşu taşınmazlarda yapılan incelemelerde taşınmazın DSİ Sulama Birliği Sulama Sahasında kaldığı, sulu tarım yapıldığı görülmüştür. Dolayısıyla taşınmazın sulu koşullarda tarım yapılabilen, halen boş durumda bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazda yöreye adapte olmuş sulu-kuru tarım ürünlerinin ekonomik olarak üretimi mümkündür. Taşınmaz Salihli şehir merkezine kuş uçuşu yaklaşık 6,5 km, Durasıllı Mahalle merkezine yaklaşık 3,5 km mesafede İzmir-Ankara anayoluna bitişik konumda bir arazidir. Ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile yapılabilmektedir.
Kıymeti : 181.751,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri: SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI,BÖLGE TRAFİK ARKASI,SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/35 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR