SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 3847 m2 tarla icradan satılıktır

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091348
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : BAHÇECİK MAH. / SALİHLİ
: 3847
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4684 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,439 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin Otoparkı-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
2. İCRA DAİRESİ
2016/4684 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 152 Ada, 12 Parsel, BAHÇECİK Mahalle/Köy, Kocayatak Mevkii, Taşınmazın tamamı borçluya ait olup bahçe niteliğindedir.Topografik yapı olarak orta kısmı düz, Doğu ve Batı kısımları tepelik bir arazidir.Taşınmaz iki dağ arasında kalan ve erozyonla meydana gelen verimli bir arazidir.Taşınmaz kumlu, hafif tınlı toprak yapısında olup üzerinde her türlü sulu tarım ekonomik olarak yapılmaktadır.Taşınmaz üzerinde her türlü tarım alet ve makineleri kullanılır ve derin, verimli ve kolayca işlenebilir.Arazi su ve rüzgar erozyonuna mukavimdir.Taşınmazın düz olan alanı, bitkisel üretimde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özellikleri dikkate alındığında mutlak tarım arazisi olup havalandırma kapasitesi iyidir ve kadastro yolu vardır. Mahalleye yakın, yol ve pazar durumu iyidir.Taşınmazın takriben 2.000 m2 miktarındaki alanı düz olup üzerinde ürün verir erik bahçesi dikili bulunmaktadır.Erik ağaçları teknik usulde dikilmiş olup ara ve mesafeleri teknik usuldedir. Erik ağaçlarının bulunduğu alan Köy suyundan temin edilen su ile damlama sulama sistemiyle sulanılmaktadır.Taşınmazın görüş alanı bulunmamaktadır. Doğudaki tepelik alan %70-80 meyilli olup henüz tarıma açılmamıştır.Batıdaki tepelik alanda gelişigüzel ve çok seyrek olarak meyve ağaçları dikili bulunmaktadır.Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.
Yüzölçümü : 3.847,99 m2
İmar Durumu : İmar kapsamında bulunmamaktadır.
Kıymeti : 115.439,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin Otoparkı-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4684 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR