SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 3603 m² arazi icradan satılıktır

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076367
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : GÖKKÖY MAH. / SALİHLİ
: 3603
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/374 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,303 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:15
Satış Yeri
:
Salihli YedieminOtoparkı-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 Bölge Trafik Arkası Festiva Avm karşısı SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
2. İCRA DAİRESİ
2018/374 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 128 Ada, 7 Parsel, GÖKKÖY Mahalle/Köy, Tataryıkığı Mevkii, Taşınmazın tamamı borçluya ait olup topografik yapı itibarıyla Güneyden Kuzeye hafif meyilli bir arazidir. Taşınmaz kırtaban arazidir. Taşınmaz tınlı hafif kumlu toprak yapısında olup iyi derecede drenaje edilmiştir. Taşınmaz derin, verimli ve kolayca işlenebilir. Arazi su ve rüzgar erozyonuna mukavimdir. Taşınmaz bitkisel üretimde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özellikleri dikkate alındığında mutlak tarım arazisidir. Taşınmazın havalandırma kapasitesi iyidir. Taşınmaz üzerinde her türlü tarım alet ve makineleri kullanılır. Taşınmaz mahalle yerleşim alanına yakın olup kadastro yolu yok. Yol ve pazar durumu iyidir. Taşınmazın görüş alanı kısıtlıdır. Taşınmazın üzerinde teknik usulde dikilmiş Zeytin ve Kiraz Şeftali bahçesi bulunmaktadır. Güneyinde Zeytin, orta kısmında Kiraz, Kuzey kısmında yine Zeytin dikili bulunmaktadır. Zeytin ve Kiraz ağaçları teknik usulde dikilmiş, ara ve mesafeleri teknik usuldedir. Zeytin ve Kiraz ağaçları ürün verir yaştadır. Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.
Adresi : Gökköy Mah. 128 Ada 7 Parsel S Salihli / MANİSA
Yüzölçümü : 3.603,24 m2
İmar Durumu : Salihli Belediyesi imar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20/12/2018 tarih 19893 sayılı yazısında belediye arşivinde ruhsat dosyası bulunmamaktadır bilgisi yer almaktadır.
Kıymeti : 115.303,68 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Salihli YedieminOtoparkı-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 Bölge Trafik Arkası Festiva Avm karşısı SALİHLİ/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/374 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR