SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Salihli'de 1139 m² tarla ve kargir ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048805
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : DOMBAYLI MAH. / SALİHLİ
: 1139
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
100,592 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa İl, Salihli İlçe,DOMBAYLI Mah, Ova Mevkii, 141 Ada, 36 Parsel, 1.139,82 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz.Tınlı-kumlu toprak bünyesindedir.Arazide eğim düz düze yakındır.Taşınmaz ve komşu taşınmazlarda yapılan incelemelerde taşınmazın DSİ Sulama Birliği Sulama Sahasında kaldığı tespit edilmiştir. Sulu tarım yapılmaktadır. Taşınmazın sulu koşullarda tarım yapılabilen, halen verim çağında bakımı ve gelişimi iyi tesis halinde kayısı bahçesi durumunda bir tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazda yöreye adapte olmuş sulu-kuru tarım ürünlerinin ekonomik olarak üretimi mümkündür.Taşınmaz üzerinde ve çevre taşınmazlarda yapılaşma mevcuttur.taşınmazın içinde yığma-kargir olarak yapılmış 95 m2 alanı bulunan mesken bulunmaktadır. Mesken 2 adet oda, mutfak, banyo, wc hacimlerinden oluşmaktadır. Oda zeminleri beton kaplama, mutfak ve banyo gibi ıslak zeminler, fayans ile kaplıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Yapının ön cephesinde 15 m2 açık sundurma alanı bulunmaktadır. Mahalle merkezine yakın konumda olup, belediye hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır. Ayrıca parsel içerisinde tarımsal sulama faaliyeti için su kuyusu bulunmaktadır.Taşınmaz Salihli şehir merkezine kuş uçumu yaklaşık 11 km mesafede konumda bir arazidir.
Yüzölçümü : 1.139,82 m2
Kıymeti : 100.592,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa İl, Salihli İlçe,DOMBAYLI Mah.Kırtaş Mevkii, 120 Ada, 25 Parsel, 14.054,43 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz.Kumlu-tınlı toprak bünyesindedir. Eğim 20-30 değişkendir.Arazinin bazı alanları engebelidir.Özel sulama dışında sulama imkanı yoktur. Taşınmaz % 50 kapalılıkta meşe ağaç ve ağaççıkları ile kaplı tarım yapılmayan alandır. Taşınmazın kuru koşullarda tarım yapılabilen, halen boş durumda olan bir tarım arazisidir.Taşınmaz Salihli şehir merkezine kuş uçumu yaklaşık 15 km mesafede konumda bir arazidir. Ulaşım özel araçlar ile yapılabilmektedir.
Kıymeti : 42.163,29 TL
Yüzölçümü : 14.054,43m2
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR