KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Kula'da 37712 m² tarla ve kargir ev icradan satılıktır

KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062796
Şehir : Manisa / Kula
Semt-Mahalle : ŞERİTLİ MAH. / KULA
: 37712
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/249 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
205,810 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
KULA KENT MEYDANI YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KULA
İCRA DAİRESİ
2018/249 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kula İlçe, 142 Ada, 3 Parsel, ŞERİTLİ Mahalle/Köy, Söğüt Çayı Mevkii, Tarla kumlu-tınlı toprak yapısında yer yer %8-10 meyle sahip kıraç arazi yapısındadır.Parsel hali hazırda işleniyor olup tütün dikilidir.Parsel içerisinde yer yer çalılık meşelik ve kayalık alanlar vardır.Parsel Şeritli Mahalle merkezine uzaktır.Taşınmaz üzerinde bulunan ev olarak kullanılan tek katlı yığma bina 120,36 m2 alana sahiptir.Mesken beş oda mutfak banyo ve wc den oluşmaktadır.Odaların zemini beton tavan ahşap doğrama sıvası ve badanası yapılmıştır.Pencereler pvc doğrama iç kapılar ahşaptır mutfak dolapları henüz yapılmamış boya ve badanasız yapılmamıştır.Kiremit örtülü ahşap çatılı sobalıdı. Çatısı ağaç,çatı örtüsü Marsilya kiremittir. Meskenin girişinde veranda üzeri saç örtülüdür.Taşınmaz üzerinde bulunan yığma taş yapı ile yapılmış olan yüzölçümü yaklaşık 63,03 m2 sulama havuzu bulunmaktadır.Mesken elektrik,su,kanalizasyon ve ptt hizmetlerinden yararlanmakta,kullanılı durumdadır.
Adresi : Manisa İl, Kula İlçe, 142 Ada, 3 Parsel, ŞERİTLİ Mahalle/Köy, Söğüt Çayı Mevkii,
Yüzölçümü : 37.712,19 m2
İmar Durumu : Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine Göre Yapılaşma Yapılabilir
Kıymeti : 205.810,56 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir(İPOTEK-HACİZ)
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KULA KENT MEYDANI YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR