KULA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Kula'da 25800 m2 tarla mahkemeden satılıktır

KULA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911086
Şehir : Manisa / Kula
Semt-Mahalle : BAŞIBÜYÜK MAH. / KULA
: 25800
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/46 Satış
Muhammen Bedeli
:
205,213 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Kültür Merkezi Kent Meydanı Merkez Kula/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KULA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No: 2018/46 Satış TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kula İlçe, Başıbüyük Mahalle, 104 Ada, 13 Parsel, Yeşildere Mevkii, keşif günü itibariyle bir kısmı sürülmüştür ve yaklaşık 9.500 metrekaresinde hasadı yapılmış tütün vardır. Geri kalan alan ise sürülü değildir. Parselin toprak yapısı orta yüzlek, granül yapıda, kumlu tınlı vasıflıdır. Toprak kalitesi ve tekstürü açısından tarla ve bahçe tarımına uygundur. Parselin ortalama eğimi %4'dür. parsel makineli tarıma uygundur. Parsel toprak yapısı, eğim, makinalı tarıma uygunluk ve sulu-kuru tarım açısından değerlendirildiğinde %100 II sınıf tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde sulu tarım yapılabilir olup, verim değeri arazinin özellikleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Arazinin kadastral yolu bulunmaktadır.
Adresi : Başıbüyük Mahallesi 104 Ada 13 Parsel Kula/MANİSA
Yüzölçümü : 25.800 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine göre yapılaşma yapılabilir
Kıymeti : 205.213,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Kültür Merkezi Kent Meydanı Merkez Kula/MANİSA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/46 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR