SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Köprübaşı'nda tarla mahkemeden satılıktır

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940462
Şehir : Manisa / Köprübaşı
: 124787
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/57 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,060,691 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:10
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/57 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Köprübaşı İlçe, MERKEZ Mah.Devetaşı Mevkii,,3552 Parsel, 124.787,27 m2 yüzölçümlü palamutlu tarla vasaıflı taşınmaz.Taşınmaz Tınlı-ham toprak bünyesindedir.%3-15 değişken eğimli dalgalı bir arazidir.Kadasral yola cephelidir.Özel sulama haricinde sulama imkanı yoktur.Taşınmaz üzerinde 20 aedt verim çağında bakımsız,tekniğe uygun dikilmeyen zeytin alacı vardır.Kuru koşullarda tarım yapılabilen,bir kısmı tarım yapımayan %40 kapalılıkta meşelik,kalan kısmı bor durumda olan tarımsal faaliyetlere uygunluğu düşük tarım arazisidir.Taşınmazda yöreye uygun kuru tarım ürünlerini okonomik olarak yetiştirmek mümkündür.Köprübaşı şehir merkezine kuş uçuşu yaklaşık 1,4 km.mesafededir.Taşınmaz üzerinde yaklaşık 80m2 miktarındaki ev,3 oda,mutfak, banya ve tuvaletten ibarettir.Kiremit örtülü çatısı bulunan evin duvarları sıvalı badanalıdır.Tavan ahşap malzemeden yapılmıştır.Zemin betondur, kapılar ahşap pencereler demir profil borudan yapılmış olup boyalı durumdadır,soba ile ısınmaktadır,elektrik ve suyu vardır,ev kullanılabilir durumdadır.Evin doğusunda eski taş fırın bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 124.787,27 m2
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmakta olup,imar durumu plansız alanlar tip yönetmeliğine tabidir.
Kıymeti : 1.060.691,79 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ---
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/57 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR