KIRKAĞAÇ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Kırkağaç'ta 455 m² zeytinlik mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

KIRKAĞAÇ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035727
Şehir : Manisa / Kırkağaç
Semt-Mahalle : ÖĞEÇLİ MAH. / KIRKAĞAÇ
: 455
Yayınlandığı Gazeteler

GELİŞEN YENİ KIRKAĞAÇ 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
6,825 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
KIRKAĞAÇ BELEDİİYESİ TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKAĞAÇ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kırkağaç İlçe, 172 Parsel, ÖVEÇLI Mahalle/ SIVAN MEVKİİ Mevkii, Taşınmaz killi yapıda, taban suyu yakın olan bir tarım arazisidir, İşlenebilir bir toprak yapısına ve derinliğine sahip, su tutma kapasitesi iyi. orta geçirgen, tuzluluk, alkali) ik ve drenaj problemi olmayan bir arazidir, %1~3 meyilli, toprak işlemesi yapılmamış, mekanik tarım faaliyetlerine uygundur, taşınmazın zeminde yolu bulunmamaktadır. Parsel İçinde barınak, su ve elektrik gibi değer arttırıcı unsurlar bulunmamaktadır. Taşınmaz zeytinlik vasfında olup. kullanım olarak ta zeytinlik vasfındadır. Akhisar- Bergama yoluna sınırdır. Üzerinde 7 adet 50-60 yaşlarında zeytin ağacı bulunmamaktadır
Yüzölçümü : 455 m2 , Kıymeti : 6.825,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KIRKAĞAÇ BELEDİİYESİ TOPLANTI SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kırkağaç İlçe, 177 Ada, 35 Parsel, TEVFİKİYE MAHALLESİ ANDIZ MEVKİİ Mevkii, Taşınmaz killi-1 inli yapıda, taban suyu yakın olan bir tarım arazisidir, İşlenebilir bir toprak yapısına ve derinliğine sahip, su tutma kapasitesi iyi, orta geçirgen, tuzluluk, alkalilik ve drenaj problemi olmayan bir arazidir. %l-3 meyilli, toprak işlemesi yapılmış, mekanik tarım faaliyetlerine uygundur. Taşınmazın zeminde kadastralyolu bulunmamaktadır, Parsel içinde barınak, su ve elektrik gibi değer arttırıcı unsurlar bulunmamaktadır, Arazi içinde toprak işleme yapılmıştır. Parsel kuş uçuşu mahalle merkezine 9500 metre. Kırkağaç İlçe merkezine 10000 metredir, Arazi içerisinde sondaj olmasa da komşu parsellerden sulanabilmekledir. Arazi başında bir sulama sistemi bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 2.908 m2 , İmar Durumu : Yok Kıymeti : 26.172,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : KIRKAĞAÇ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kırkağaç İlçe, 392 Ada, 14 Parsel, ŞAİREŞREF Mahalle/Köy, KARAİNCİR Mevkii, Taşınmaz killi-tınlı yapıda, taban suyu derinde olan bir tarım arazisidir. İşlenebilir bir toprak yapısına ve derinliğine sahip, su tutma kapasitesi iyi, orta geçirgen, tuzluluk, alkalilik ve drenaj problemi olmayan bir arazidir. %l-3 meyilli, toprak işlemesi yapılmış, mekanik tarım faaliyetlerine uygundur. Taşınmazın zeminde yolu bulunmaktadır. Parsel içinde bannak, su ve elektrik gibi değer arttırıcı unsurlar bulunmamaktadır. Akhisar-bergama yoluna sınırdır. Bu hali ile Kırkağaç şehir merkezine sınır ve içi içe konumdadır. Arazi içinde 38 adet 40-50 yaşlarında zeytin ağacı bulunmaktadır.Taşınmaz imar plam içinde yer almakta olup, imar kanunun 18. Maddesi uygulaması devam etmektedir. Bu yüzden herhangi bir parselasyon mevcut değildir. Bu hali ile objektif değer arttırıcı unsurları bulunmaktadır. Kırkağaç Belediye Başkanlığının 29.03.2016 tarih ve 62 sayılı yazısında bu parsel 1:1000 lik imar planında 5 kat imarlı, ayrık nizam, konut imarlı, TAKS 0.50 ve KAKS 2.50, taşınmazın bir kısmı yol bir kısmı ayrık nizam, 5 kat yapılaşmaya müsait konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. Yapılan piyasa fiyat araştırmasında emsal olan zeytinlik vasıflı arazi fiyatlarından değerlendirme yapılacaktır.
Yüzölçümü : 4.771,05 m2 , İmar Durumu : Yok ,Kıymeti : 381.684,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KIRKAĞAÇ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları
7- Hissedarlardan Mualla ÇİVİ adınaSulh hukuk Mahkmesi duruşma günü, karar tebliği, Satış Memurluğumuz Kıymet Takdiri Raporun tebliğlerinin hepsinin ilanen tebligat yolu ile yapıldığı anlaşıldığından MUALLA ÇİVİ için satış ilanı tebliği yerine geçmek üzere ilan olunur.04/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR