MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 9.400 m2 tarım arazisi icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121196
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : SÜTLÜCE MAH. / YEŞİLYURT
: 9400
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/684 Talimat
Muhammen Bedeli
:
195,916 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/684 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Sütlüce mahallesi, Tepeköy mevkiinde Bahçe vasfında olup toplam alanı 9.400,00 m² hisse oranı % 1/1 (Tam) hissedir. Taşınmazın ortalama eğimi %1-2 civarındadır. Taşınmaz tapu kaydında Bahçe olarak kullanılmadığı taşınmazın kenarlarında bazı ağaçların olduğu tamamına yakınının boş olduğu görülmüştür. Taşınmazın hemen yanından su kanalı geçmektedir. Alanın hali hazırında boş olarak durduğu görüldü. Taşınmaz bölgede yetiştirilen her türlü kültür bitkisinin yetişmesine müsaittir. Taşınmazın bulunduğu mahalde yılın her mevsiminde motorlu taşıtla gitmek ve ürünleri Malatya ve çevre illerde pazarlamak mümkündür. Taşınmazın değeri hesaplanırken Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün, rapor ekinde sunulan 2018 yılı (2019 yılı verim maliyet cetveli verileri henüz oluşmadığından ve yayınlanmadığından) verim maliyet cetveli verileri esas alınarak Zirai Gelir Metoduna göre, Kapama kayısı bahçesi olarak hesaplanacaktır. Taşınmaz kollivyal toprak grubu, Killi tın bünye, orta geçirgenlik , orta-derin derinlikte, %1-2 eğimli, sulu bahçe. Taşınmaz üzerinde 15 yaşında 2 adet ceviz, 8 yaşında 7 adet kavak, 15 yaşında 6 adet söğüt bulunmaktadır.
Adresi : Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, Sütlüce Köyü, 711 Parsel . Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 9.400 m2 Kıymeti : 195.916,20 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın 13. Maddesine gereğince kısıtlıdır.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/684 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR