PÜTÜRGE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Doğanyol'da bahçe icradan satılıktır

PÜTÜRGE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060455
Şehir : Malatya / Doğanyol
: 19499
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
509,310 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu, Pütürge Adalet Sarayı/Pütürge/MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
PÜTÜRGE
İCRA DAİRESİ
2019/15 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Özellikleri :Malatya İli, Doğanyol İlçesi, Burç Mah., 103 Ada, 2 Parsel, 19.499,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmazın niteliği Bahçe Nitelikli olan taşınmazın TAM hissesi borçlu adına kayıtlıdır. MEVCUT DURUMU : Satışa konu taşınmaz Doğanyol İlçesi Burç Mahallesi Yazı Mevkiisinde bulunmakta olup taşınmaz üzerinde evler ve havuz vardır. Evin batı kısmında 30 adet 7-8 yaşlarında kayısı ağaçları ve evin Doğu kısmında 4 adet 7-8 yaşlarında kayısı ağaçları, 1 adet asma, 1 adet incir, 1 adet nar, 1 adet vişne, 1 adet hurma ağaçları ve geri kalanın boş olduğu tespit edilmiştir. Yaklaşık olarak 11 dönüm kadar boş ve eğimli olduğu herhangi bir ekim dikim faaliyetlerinde olmadığı ve taşınmazın boş kalan kısmının üzeri otlarla kaplı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın su sorunu bulunmaktadır ve suyunu taşınmazın alt kısmından geçen çaydan almaktadır. Sulu tarım arazisidir. Taşınmaz ilçe merkezine ortalama 13 km olup, Malatya Doğanyol yoluna 600 m mesafede olup anayoldan taşınmaza kadar yol bulunmaktadır. Bu da zemin değerini etkilemektedir. Arazi eğimi hafif eğimlidir. Sulu tarım alanıdır. Emsal satış değerleri, ana yola yakınlığı, üzerinde yetiştirilen ürünler ve bahçelerdeki tarımsal faaliyetlerin devamı gibi etkenler gözününe alınarak yapılan inceleme ve araştırma sonucunda taşınmazın arzı ve üzerinde fiilen bulunan ev, ahır, havuz ve ağaçlar ile birlikte 22.06.2019 tarihli bilirkişi raporuyla değerlemesi yapılmıştır.

İMAR DURUMU :Doğanyol Belediye Başkanlığının 25.04.2019 tarih ve 182 sayılı yazısı gereği, taşınmazın imar planları dışında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 509.310,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu, Pütürge Adalet Sarayı/Pütürge/MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda , İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR58 0001 5001 5800 7300 7649 11 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR