BOZDOĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Mahkeme kararıyla satılık zeytinlik

BOZDOĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805510
Şehir : Aydın / Bozdoğan
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BOZDOĞAN
: 6493
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
259720 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Bozdoğan Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZDOĞAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Adresi : Aydın İl, Bozdoğan İlçe, 184 Ada, 140 Parsel, Yeni Mahalle, Belen Mevkii

Özellikleri : Taşınmaz tapuda zeytinlik vasfındadır. Üzerinde zeytin ağaçları vardır, başkaca yapı yoktur. Kösebaşı konumdadır, anayola cephelidir, etrafında yapılaşmalar vardır, alt yapı sorunu yoktur, şehir merkezine yakın konumdadır, her türlü belediyecilik hizmetlerinden yararlanır durumdadır.

İmar Durumu : Taşınmaz Ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmakta olup kadastral durumdadır. 3194 sayılı imar kanununun 15 ve 16 maddeleri uygulama tabi sahadadır.

Yüzölçümü : 6.493 m2

Kıymeti : 259.720,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : İcrai haciz mevcuttur.

1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 17/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Bozdoğan Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, Tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur. 08/05/2018 Satış Memuru 121287

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR