ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık tarla

ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00882634
Şehir : Muğla / Ortaca
Semt-Mahalle : MERGENLİ MAH. / ORTACA
: 10600
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYEGE HABER 26.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
397,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Terzialiler Mah. Başoğlu Sokak 1 Nolu Belediye İşhanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2013/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Ortaca İlçe, 18 Parsel, Mergenli/Killik Mahalle/Köy, ParselOrtaca ilçesi, Mergenli mahallesi Killik mevkiindedir. Taşınmaz düz topoğrafik yapıdadır. Taşınmaz Mergenli mahallesi asfalt yoluna bitişik konumdadır. Yol, su ve elektrik sorunu yoktur. Taşınmaz Mergenli Köy yerleşim alanına 1,5 km mesafededir. Toprak yapısı killi-tınlı ve% 0.5 ile 1 civarında düze yakın eğimli tarım arazisidir. Parselin drenaj sorunu olmayıp, sulama imkanına sahiptir. Yöre iklimine uygun her türlü tarıma elverişli arazi durumundadır. Keşif tarihi itibari ile içerisinde ekili ve dikili herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Adresi : Mergenli Mahallesi, Killik MevkiiOrtaca / MUĞLA
Yüzölçümü : 10.600,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ortaca belediyesi hudutları içindedir. Çevresinde yapılaşmalar vardır. Taşınmaz 1/25000 ölçekli Muğla Nazım İmar planında tarımsal niteliği korunacak alanda ve Dalaman Ovası Tarımsal Sit alanı sınırlarındakalmaktadır. İmar planı yapılması için Tarım Bakanlığından onay alınması gerekir.
Kıymeti : 397.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının ( a ) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Terzialiler Mah. Başoğlu Sokak 1 Nolu Belediye İşhanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR