BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık tarla

BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876439
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
: 5031
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
5031000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/12 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:İstanbul, Beylikdüzü, 2330 Parsel,Gürpınar Mah.Cevizlik Mevkii,taşınmaz tarla vasfındadır.Zemin etüt çalışmaları tamamlandıktan sonra bu bölgede yeniden plan yapılacağı belirtilmiştir.Parsel konum olarak Deniztepe evlerinin doğusunda bulunup,sahilin 750 m kuzeyinde yer almaktadır.Gürpınar merkezine3 km mesafededir. Parsel, güney cephede güney sokağına,batı cephede Şenyurt caddesine ve kuzey cephede karides sokağına cepheli olup mahallinde cepheli olduğu karides sokakhenüz oluşturulmamıştır.Cepheli olduğu Güney sokak ve Şenyurt caddesi parsel içerisinden geçmektedir.Parselin yolda kalan kısımları bulunmaktadır. Parsel kısmen hafif eğimli,bazı kısımlar kazılmış,kısmen de engebeli bir topoğrafik yapıya sahiptir.Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Takriben yarısı tarımsal amaçlı kullanılmaktadır.Bu kısım tel çit ile sınırlandırılmış olupüzerinde ağaçlar bulunmaktadır.Yakın çevresinde Oruç Gazi camii,Deniztepe evleri, yazlık amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller bulunmaktadır.Okul, hastane ve sosyal alanlara uzak konumda olup, toplu taşıma araçları ile ulaşım yapılabilmektedir.Parselin deniz manzarası bulunmaktadır. Adres: İstanbul, Beylikdüzü, Gürpınar Dereağzı mah. Şenyurt caddesi ve Güney sokağa cepheli olduğu.
Yüzölçümü : 5.031,00 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu:Gürpınar 1. etap Uygulama imar planları onaylanırken, jeolojik sakıncalı alanda kaldığından 15.04.2011 tarihli İBB Meclis kararı ile gölgede ayrıntılı etütler yenilendikten sonra değerlendirilmek üzere plan onama sınırı dışına çıkarılmıştır.
Kıymeti: 5.031.000,00 TLKDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü: 11/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR