MANAVGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla

MANAVGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874249
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : HOCALAR MAH. / TAŞAĞIL
: 49568
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1487055 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Manavgat Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Hocalar mahallesi Sarıin Boğazı mevki 181 ada 16 parsel sayılı tarla vasfında tapuda kayıtlıdır. Manavgat merkezin kuşbakışı yaklaşık 19 km batısında, D400 karayolu Hocalar kavşağından itibaren 1 km kuzeyde, Hocalar mahallesi ile D400 karayolu arasında bir bölgede yer almaktadır. Çevresinde aynı özelliklerde tarla ve kısmen de narenciye ve nar bahçeleri olarak kullanılan tapulu tarım arazileri ve kısmen de tepelik çalılık alanlar mevcuttur. Parselin paftasında yol bağlantısı yoktur ancak zeminde güneyinde kullanılan toprak yol vardır. Halen içerisinde ağaç ve yapı bulunmayan tarla tarımı yapılarak kullanılan tarım arazisidir. DSİ sulama şebekesi içerisinde olup güneyinde bulunan kanaletten cazibeli olarak sulanabilir durumda olup toprak özellikleri, şekli alanı topoğrafyası her türlü sebze meyve boztan ve örtü altı sebzeciliği için uygundur.
Adresi : Hocalar Mah. Manavgat / ANTALYA
Yüzölçümü : 49.568,52 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.487.055,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Manavgat Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR