ALAÇAM SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla

ALAÇAM SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873105
Şehir : Samsun / Alaçam
Semt-Mahalle : TEFEKLİ MAH. / ALAÇAM
: 43339
Yayınlandığı Gazeteler

ALAÇAM''IN SESİ 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
303444 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı 2. Kat Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAÇAM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun ili, Alaçam ilçesi, Tefekli Mahallesi 137 ada 1 parsel, tapuda "avlu" vasfındadır. Köy içerisinde olup, Belediye idari sınırları içerisindedir. İmar planı dışında kalmaktadır. Kıraç arazi şartları hakimdir. Sulama suyu olmadığından kuru tarımsal faaliyet yapılabilir. Parselin köy içi ulaşım yoluna cephesi vardır. Parsel üzerinde muhtelif yapı ve müştemilatları ile değişik tür ve yaşta meyveler vardır. Parselin çevresinde kısmen orman, kısmen de açık tarım arazileri bulunmaktadır. Taşınmaz Ortakaradeniz ikliminin hüküm sürdüğü yörede bulunmaktadır. Her mevsim yağış almaktadır. Arazi ortalama %5-7 arası değişen eğimli ve dalgalı bir satha sahiptir.Toprak yapısı kahverenkli killi -tınlı yapıdadır. çevre arazilerde tütün, mısır,buğday, fiğ otu yetiştirilmektedir. genel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Samsun Sinop Karayoluna 7 km, Alaçam ilçe merkezine 19 km mesafede olup, arazilerin bulunduğu köye ulaşmak için kullanılan yollar kısmen asfalt, kısmen de stabilizedir. Parsel üzerinde tek katlı, kargir, konut kullanım amaçlı bir yapı bulunmaktadır. Yapının iç ve dış cephesi sıvalı ve boyalı olup yer yer dökülmeler mevcuttur. Zemin katı salon, 2 yatak odası, hol, mutfak, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Mutfak dolapları bulunan yapının ıslak hacim tabanları çıplak betondur. Çatı arasında depo olarak kullanılan bir bölüm mevcuttur. Bina giriş kısmında veranda eklentisi bulunmakta olup toplam inşaat alanı 154,00 metrekaredir. Dış giriş kapı doğraması demir, iç kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Çatısı trapez sac levha ile örtülüdür. 3. Sınıf A Grubu yapı sınıfına giren yapıdan %29 yıpranma ve %21 eksik imalat kesintisi yapılması uygun görülmüştür.
Adresi :Samsun ili, Alaçam ilçesi,Tefekli Mahallesi,Tefekli Mevkii 137 ada 1 parsel
Yüzölçümü : 43.339,20 m2
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 303.444,21 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı 2. Kat Toplantı Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR