ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla

ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861383
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : DAĞYENİCE MAH. / ÇATALCA
: 2435
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
194,800 TL
Birinci Satış Günü
:
19.10.2018 11:50
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:50
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Kalemi Çatalca/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇATALCA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Dağyenice mahallesi, Kavakdere mevkii,276 Parsel sayılı taşınmaz
Dağyenice mahallesi, " Kavakder" mevkiinde bulunan taşınmaz Dağyenice mahallesi yerleşik alanı dışında kalmaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Üzerinde yapılaşma, ağaç vs. tespit edilmemiştir. Taşınmazın mevcut durumda tarla vasfında olduğu ve tarımsal amaçlı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Etrafındaki taşınmazlar da benzer karaterde olup, tarla olarak kullanılmaktadır. Hafif meyilli bir yüzeye sahip olan taşınmaz, Topagrafik açıdan mekanize tarıma uygundur.
Yüzölçümü : 2.435 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Çatalca ilçesi Dağyenice mahallesi 276 parselin 13.07.2012 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Dağyenice mahallesi Nazım İmar Planında alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından ifrazının mümkün olmayıp imar durumunun tanzim edilemediği belirtilmiştir.
Kıymeti : 194.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasında
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Kalemi Çatalca/İstanbul -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR