SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860110
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : DOMBAYLI MAH. / SALİHLİ
: 22625
Yayınlandığı Gazeteler

GELİŞEN SALİHLİ 07.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/38 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
226,250 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 11:30
Satış Yeri
:
Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası.Salihlli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SALİHLİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/38 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Salihli İlçesi, DOMBAYLI Mah,587 Parsel, 22.625 m2 yüzölçümlü palamutlu tarla vasıflı taşınmaz.Killi-tınlı-taşlı toprak bünyesindedir. Eğim% 10-40 değişkendir. Tuzluluk, alkalilik, çoraklık gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek unsurlar konu teşkil etmez. Yüksek eğimden dolayı şiddetli su ve rüzgar erozyonu konu teşkil eder.
Taşınmazın batı kısmında kalan küçük bir alanda verim çağında 6 yaşlarında bakımı ve gelişimi normal zeytin dikilidir. Taşınmazın kalan kısmı üzerinde hali hazırda tarım yapılmadığı, üzerinin % 40 kapalılıkta meşe ağaç ve ağaççıkları ile kaplı olduğu, taşınmazın orta derecede taşlı, kayalıdır. Taşınmaz üzerinde taş, kaya ve meşe ağaçlarının temizlenmesi arazi ıslahı çalışmalarından sonra, arazi üzerinde yöreye uygun kuru tarım ürünlerinin yetiştirilmesi mümkün olacaktır.
Tarımsal mekanizasyon aletleriyle toprağın işlenmesi taşınmazın tamamında mümkün değildir. Özel sulama dışında sulama imkanı yoktur.Taşınmaz üzerinde kayıtlı artezyen-derin kuyu vardır.Taşınmazın batı kısmında sulu koşullarda tarım yapılabilen, doğu kısmında kalan alanın % 40 kapalılıkta meşe ağaç ve ağaççıkları ile kaplı tarım yapılmayan tarımsal faaliyete uygunluk durumu düşük bir arazisi olduğu tespit edilmiştir.Salihli şehir merkezine 19,0 Km.mesafededir.

Yüzölçümü : 22.625 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 226.250,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 12.08.2004 tarih,2391 yevmiye numarasıyla A M Tamamının intifa hakkı Ali Korkuluya aittir.

1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri :Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası.Salihlli -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/38 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR