DENİZLİ 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00840276
Şehir : Denizli / Pamukkale
: 52200
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 20.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/8 Satış
Muhammen Bedeli
:
997020 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliyesi Zemin Kat Protokol Girişi 2 nolu odanın yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Denizli, Pamukkale, Çömleksaz Mah. Tekdurmaz Mevkii 53 Parsel sayılı taşınmaz tapuda tarla vasıflıdır. 52.200 m²'dir. Sulanabilir, killi-kumlu-tınlı toprak bünyesinde, az çakıllı, taşsız, derin toprak yapısında, %1-5 eğime sahip, verim durumu iyi, yöre iklimine uygun her türlü ürünün yetişebileceği, 1. sınıf tarım arazisidir, yolu mevcut, yerleşim yerlerine yakın konumdadır, Afyon - Denizli yoluna 2-4 km mesafededir, Taşınmaz 4 parça halinde bölemlenmiş ve tarla olarak kullanılmaktadır, her bir parça tesviye edilmiş ve her parça arasında 0,5 ile 1 metrelik kot farkı bulunmaktadır, 4 parçanın 3'ünde buğday ekili 1 tanesinde bakımsız yonca ekilidir, yonca ekili yer ile buğday ekili yer arasında 25 tane nar ağacı vardır bu ağaçlar bakımsız verimsizdir ekonomik değeri de yoktur. Parselin etrafındaki parseller meyve bahçesi olarak tesis edilmiştir. Parsel uygulama dışında kalmakta olup plansızdır.

Kıymeti : 997.020,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Denizli Adliyesi Zemin Kat Protokol Girişi 2 nolu odanın yanı
Hesap no : TR41 0001 5001 5800 7301 5216 23
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.18/07/2018

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR