NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarım arazisi

NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891363
Şehir : Aydın / Kuyucak
Semt-Mahalle : AZİZABAT MAH. / KUYUCAK
: 76300
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2016/49 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
228900 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Nazilli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ
(SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU
2016/49 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Kuyucak İlçe, Azizabat köyü, Bahçevan mevkii 1056 Parsel, sayılı taşınmaz tapu kaydında tarla görünmesine rağmen zeminde zeytinlik vasfında, kıraç yüzeysel taşlı meyilli bir tarım arazi niteliğindedir. Killi tınlı yapıda toprak özelliğine sahiptir. Taşınmazda kademeli teraslama yapılmış, doğal bitki örtüsü çalılık ve fundalıklar temizlenerek zeytinlik haline getirilmiş, ve dikili tarım arazisi niteliği kazandırılmıştır. Ancak yer yer hala doğal bitki örtüsü olan çalılık meşelik ve fundalık alanlar mevcuttur. Keşif tarihi itibariyle taşınmaz içinde 7-20 yaş aralığında orta verimde zeytin ağaçları bulunduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 76.300,00 m2 1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Kıymeti : 228.900,00 TL 2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : " Şirketin ismi " Güven varlık yönetim anonim şirketi " olarak değiştirilmiştir şerhi bulunmaktadır.
Satış Yeri : Nazilli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/49 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR