NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarım arazisi

NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875435
Şehir : Aydın / Kuyucak
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / KUYUCAK
: 20400
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/44 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
285600 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 16:30
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 16:30
Satış Yeri
:
Nazilli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU
2015/44 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Kuyucak İlçe, 0 Ada, 432 Parsel, KARAPINAR MAHALLESİ KURUDERE MEVKİ Mahalle/Köy, Taşınmaz tarla niteliğine sahip, sulu tarıma elverişli, düze yakın hafif eğimli bir tarım arazisi olup, kumlu tınlı yapıda ve derin bünyeli toprak yapısına sahip, mahalle yerleşim yerine yakın olup, ulaşım için yolu mevcuttur, içerisinde keşif tarihi itibariyle 50 yaşlarında seyrek ve düzensiz dikilmiş az sayıda zeytin ağacı 6-9 yaşlarında zeytin fidanları bulunduğu, toprak işlemenin yapılmadığı tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 20.400,00 m2
Kıymeti : 285.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : " Kuyucak Asliye Hukuk Mahkemesinin 2001/259 esas sayılı dosyası ile Melek ÖZBAY ve Mehmet ÖZBAY lardan 1966 doğumlu Mehmet ÖZBAY'a intikal edecek hisseye " şerh bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 16:30 - 16:40 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 16:30 - 16:40 arası
Satış Yeri : Nazilli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR