SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarım arazisi

SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873935
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : KAVAKDERE MAH. / SEFERİHİSAR
: 16511
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
834176 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
SEFERİHİSAR ADLİYESİ HÜKÜMET KONAĞI SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ SEFERİHİSAR / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Tapunun İzmir İli, Seferihisar İlçesi, Kavakdere Mahallesi, Ilıca deresi Mevkii, 121 Ada, 9 Parselde (kadastro yenileme çalışması öncesi 574 parsel)kayıtlı, 16.511,28 m2 miktarlı, zeytin ağaçlı tarla vasfındaki taşınmaz, Kavak dere mahallesi yerleşiminin güneyinde, Ilıca deresi mevkiinde kalmaktadır, batı cephesinin bir kısmı Seferihisar-Doğanbey eski yoluna cepheli olan taşınmaz, düz bir topoğrafik yapıdadır, taşınmazın sınırları belirgindir, taşınmaz üzerinde ruhsatsız olarak inşaa edilmiş olan, taban alanı 134 m2 olan 2 katlı (toplan 268 m2 ) çatısı kiremitli ve ayrı girişleri olan bir ev ile 50 m2 lik tek katlı çatısı kiremitli, tuğlalı ve sıvasız bir adet hayvan damı bulunmaktadır. Brüt 268 m2 lik iki katlı evin net kullanım alanı (faydalı alan) 230 m2 olarak hesaplanmıştır, ayrıca taşınmaz üzerinde bakımsız durumda olan ve bir çoğu kurumuş ve kalan kısmıda bakım yapılmadığı takdirde kısa zaman içinde kuruyacak olan mandalin ağaçları ile nispeten iyi durumda zeytin ve çeşitli meyve ağaçları bulunmaktadır. Davaya konu taşınmazın batısında bulunan 121 ada 8 parsel üzerine tesis edilmiş olan "Altunsu Narenciye İşletmesi" binasının bir kısımının dava konusu taşınmaza taşkın inşaat şeklinde tecavüzlü olduğu tespit edilmiştir. Sulama ve elektrik imkanı bulunan taşınmaz Seferihisar-Kuşadası yoluna 4,5 km ve denize 5 km mesafededir.

Adresi : İzmir İli, Seferihisar İlçesi, Kavakdere Mahallesi, Ilıcaderesi Mevkii, 121 Ada, 9 Parsel
İmar Durumu : Seferihisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 14.06.2017 tarih ve 5693 sayılı imar durumu yazısına göre, "Kavakdere Mahallesi, 121 ada 9 nolu parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dışında olup, İzmir-Manisa planlama bölgesi 1/100000 ölçekli çevre düzeni planında "tarım arazisi " olarak ayrılmıştır. Bir kısmı "köy yerleşik alanında" kalmaktadır. Ayrıca parsel "Askeri sakıncalı alanda" kalmaktadır. Ege Ordu Komutanlığından kurum görüşü alınmadan yapı ruhsatı verilemez" denilmektedir.

Kıymeti : 834.176,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İşbu taşınmaz mal stratejik ve 2.derece Kara Askeri Yasak Bölge içindedir.

1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri :SEFERİHİSAR ADLİYESİ HÜKÜMET KONAĞI SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ SEFERİHİSAR / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR