BÜYÜKÇEKMECE 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850578
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : AHMEDİYE MAH. / TEPECİK
: 12250
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2327500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi,Ahmediye Mahallesi, Kilise Bayırı Mevkii, 69 Parsel, Ana Taş. Nitelik: Tarla niteliğinde Taşınmaz.
69 NOLU PARSEL: 12.250,00 m² alanlı olup ''Tarla '' vasıflıdır.Büyükçekmece Göl Havzasında, Kısa Mesafeli Koruma Alanında kalmakta olup imar planı kapsamı dışında kalmaktadır.Parsel konum olarak, Büyükçekmeceden Çatalca istikametinde TEM OToyolu üst geçidini 1 km geçince sağ tarafta, Çatalca sınırında ve TEM Otoyolunun 1,2 km kuzeyinde yer almaktadır.Çatalca asfaltına 3. parseldir.Taşınmaz, Ahmediye ve TEM Gişelerine 2,4 km. mesafededir. Yakın çevresinde ağırlıklı olarak tarımsal amaçlı kullanılan parseller, seyrek olarak tek katlı yığma yapı inşa edilmiş yapılar, sanayi yapıları bulunmaktadır.Parsel sınırları ekili alan sınırları ve yol ile kısmen bellidir.Hafif eğimli bir topoğrafik yapıya sahiptir.tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Topoğrafik açıdan mekanize tarıma uygundur.Mevcutta üzerinde ay çiçeği ekilidir.Parsele stabilize yol ile ulaşılabilmektedir.Parselin kısmen Büyükçekmece göl manzarası bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 12.250,00 m2
İmar Durumu : İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Ahmediye Mahallesi, 69 nolu parsel, Büyükçekmece Göl Havzasında, Kısa Mesafeli Koruma Alanında kalmakta olup imar planı kapsamı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 2.327.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :BU GAYİRMENKULDE FUAT BEZMEN HİSSESİNDE 32/512 VE EMİNE NEVDUR HİSSESİNDE 16/512 VE ZELİHA NEZEHAT HİSSESİNDE 16/512 BEHİCE SAYDAĞ DAN 8/512 VE SAİT SAYDAĞ DAN 4/512 VE AHMET NAZMİ DEN 4/512 VE RIDVAN NURİ DEN 4/512 VE OSMAN ADNAN DAN 4/512 VE HÜSAMETTİN METE DEN 4/512 VE M.SEDAT SAYDAĞ DAN 4/512 HİSSESİ CEMAN 96/512 HİSSESİNİN İNTİAFAI MEHMET NAZMİ KIZI EMİNE EFSER SAYDAĞ A AİTTİR
TAŞINMAZ İŞBU MÜKELEFİYET İLE YÜKLÜ OLARAK İHALE EDİLECEKTİR.
DOSYASINDA MEVCUT TAPU KAYDINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR .
1. Satış Günü : 08/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR