MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık bahçe

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860928
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : ÖZDERE CUMHURİYET MAH. / ÖZDERE
: 435
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/20 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
195,743 TL
Birinci Satış Günü
:
26.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/20 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Özdere mahallesi, Köyiçi mevkiindekain tapunun 1169 Ada, 5 Parsel'inde kayıtlı BAHÇE vasıflı taşınmazdır,Özdere beldesi Cumhuriyet mahallesinde bulunan taşınmaz denize 2000 m, Seferihisar-Kuşadası karayoluna 1500 m mesafededir, parsel sınırları korunaklıdır, yol, su elektrik, telefon altyapı gibi belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, taşınmaz engebeli, az taşlı, orta meyilli ve orta erezyonlu toprak yapısındadır, parsel üzerinde aile ihtiyacını karşılayacak miktarda bakımsız ve verimsiz 10-15 yaş üzerinde 8zeytin, 2 dut, 1 erik, 1 kayısı, 1 mandalina, 1 ayva, 3 nar, 1 asma, 1 yenidünya, 2 incir ve 1 limon ağacı ile 4 adet yapı bulunmaktadır, yapılardan 3 ü kullanılmayacak derecede bakımsız ve harap durumdadır, yan binanın 26,24 m2 lik kısmı bu parsel içinde kalmakdadır, yapının birinci katına dışarıdan , zemini karo ile kaplı merdiven ile çıkılmakta, birinci katta 2 oda, mutfak, banyo vewc bulunmakta, yapının çatısı ahşap üzerine marsilya tipi kiremit kaplıdır

Adresi : Cumhuriyet Mah.3059 Sk. No:4/1 Özdere-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 435,48 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, konut alanında kalmakta, ayrık nizam, 2 kat, Taks:0.30, Kaks:0.60'dır İmar Kanununun 18 ve 19 maddelerne göre imar uygulaması yapılması gerekmektedir.

Kıymeti : 195.743,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur

1. Satış Günü : 26/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR