ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile yapılı arsa satılacaktır

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731923
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : YONCALI MAH. / ARAKLI
: 4604
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 06.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
207,334 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
Araklı Hükümet Konağı-Araklı İcra Müdürlüğü odası -Araklı/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Araklı İlçe, Yoncalı mahallesi Orta mahalle mevkii 125 Ada, 5 Parsel nolu taşınmazın dikili tarım arazisi nitelikli fındık bahçesi vasfında olduğu, taşınmaz üzerindeki fındıklar tombul çeşitli ve ekonomik verim yaşında olduğu, fındık ocaklarının 4 x 3 m mesafe aralıklarda dikildiği, topoğrafik yönden tarıma elverişli olduğu, Trabzon il merkezine yaklaşık 40 km, Araklı ilçe merkezine 9.00 km mesafede olup, yetiştirilen ürünlerin pazar alanı yerlerine nakledilmesinde hiçbir sorun bulunmadığı, elektrik, yol, su, eğitim, kültür,haberleşme vb. Altyapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır, Taşınmaz üzerinde yapımına 60-70 yıl öncesinde başlanmış yapı bulunduğu, yaklaşık 35% eğimli zemin üzerinde yüzeysel kazı yapılarak konumlandırıldığı, zemin altında kalan bodrum kısmı taş duvar malzemesi kullanılarak inşa edilidği, bodrum katınmdaki 40 m2 lik yapı alanı ahır niteliğinde kullanıldığı, Yarım bodrum ve zemin ve kattan oluşan 2. Katlı geleneksel yöntemlerle (ahşap çatkı arası beton dolgu ve kesme taştan) yapılmış kargir, yapı ikamet edilebileek durumda olduğu
Adresi : Yoncalı mahallesi Orta mahalle mevkii-Araklı/Trabzon
Yüzölçümü : 4.604,77 m2
Kıymeti : 207.334,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 20/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Araklı Hükümet Konağı-Araklı İcra Müdürlüğü odası -Araklı/Trabzon
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR