ÇAYELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık tarla (çoklu satış)

ÇAYELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888633
Şehir : Rize / Çayeli
Semt-Mahalle : KESMETAŞ MAH. / ÇAYELİ
: 2228
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,119,200 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çayeli Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇAYELİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/3 SATIŞ
GAYRIMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI
Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan
Satılmasına karar verilen gayrımenkullerin cinsleri, kıymetlerive evsafı ;
1- Rize İli, Çayeli ilçesi, Kesmetaş Mahallesi Rize Hopa Şosesi mevkii 727 ada 2 parselin cinsi kıymeti ve evsafı; taşınmaz 2.228,00 m2 olup, kaydında tarla olarak nitelendirilmiştir. Belediye sınırları ve imar planı içerisinde olup, Belediye hizmetlerinden faydalandığından taşınmaz arsa vasfındadır. Konum olarak Çayeli ilçesinin doğusundadır. Rize- Hopa karayoluna cephelidir. Çayeli ilçe merkezine yaklaşık 4.500 metre (4,5 km) mesafededir. Deniz manzaralıdır. Zemin yapısı olarak zemini düz ve sağlam olup, fazla alt yapı ve hafriyat masrafı bulunmamaktadır. Civarında oldukça fazla yapılaşma devam etmektedir. Parselin kuzey cephesi karayolu ve deniz manzaralı, güney cephesi dağ manzaralı, doğu ve batı cephelerinde ise yapılaşma bulunmaktadır. İmar durumunda ayrık nizam 36,50 metreye kadar yapılaşmaya izinli, iskan sahasında kalmaktadır. Taşınmazın m2 birim fiyatı 1.400,00 TL olup taşınmaz 3.119,200,00 TL muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
I. SATIŞLARI;Rize İli, Çayeli ilçesi, Kesmetaş Mahallesi Rize Hopa Şosesi mevkii 727 ada 2 parsel sayılı taşınmazın 26/12/2018 günü ve saat 10:00 – 10:10 arasında umuma açık üzerinde bulunan yükümlülükleri ile birlikte Çayeli Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonunda Açık artırma usulü ile yapılacaktır.
II.SATIŞLARI; Rize İli, Çayeli ilçesi, Kesmetaş Mahallesi Rize Hopa Şosesi mevkii 727 ada 2 parsel sayılı taşınmazın 23/01/2019 günü ve saat 10:00 – 10:10 arasında umuma açık üzerinde bulunan yükümlülükleri ile birlikte Çayeli Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonunda Açık artırma usulü ile yapılacaktır.
2-Rize İli, Çayeli ilçesi, Kesmetaş Mahallesi Rize Hopa Şosesi mevkii 700 ada 1 parselincinsi kıymeti ve evsafı; taşınmaz 562 m2 olup kaydında tarla ve kargir ev olarak nitelendirlimiştir. Belediye sınırları ve imar planı içerisinde olup, Belediye hizmetlerinden faydalandığından taşınmaz arsa vasfındadır. Konum olarak Çayeli ilçesinin doğusundadır. Rize- Hopa karayoluna cephelidir. Çayeli ilçe merkezine yaklaşık 4.000 metre (4 km) mesafededir. Deniz manzaralıdır. Zemin yapısı olarak zemini düz ve sağlam olup, fazla alt yapı ve hafriyat masrafı bulunmamaktadır. Civarında oldukça fazla yapılaşma devam etmektedir. Parselin kuzey cephesi karayolu ve deniz manzaralı, güney cephesi dağ manzaralı, doğu ve batı cephelerinde ise yapılaşma bulunmaktadır. İmar durumunda ayrık nizam 36,50 metreye kadar yapılaşmaya izinli, iskan sahasında kalmaktadır. Taşınmazın m2 birim fiyatı 1.450,00 TL olup taşınmazın değeri 814.900,00 TL'dir.
Bu parsel üzerinde betonarme yığma inşaat sistemi ile yapılmış, iki katlı bir bina bulunmaktadır. Ev bir zemin ve birde 1.kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katı taş duvardan yığma tarzında olup, binanın dış cephesi sıvasız ve boyasızdır. Binanın 1.katı sıvalı ve boyalıdır. Çatısı yapılmış olup, çatı örtüsü alaturka kiremitle kaplamalıdır. Evin zemin katı ahır ve depo olarak, 1.katı ise konut olarak kullanılmaktadır. Bina toplamda 146,00 m2'dir. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca açıklanan Yapı Yaklaşık Maliyetleri Tebliğine göre; III.sınıf A Grubu yapılara benzer olup, birim yapı değeri 763,26 TL/m2'dir. Binanın ömrü kullanım şekli ve mevcut durumu dikkate alındığında %60 oranında yıpranma payı mevcuttur. Binanın muhammen bedeli 44.574,38 TL'dir.
Hal böyle iken; taşınmaz, üzerinde bulunan bina ile birlikte toplam 859.474,38 TL muhammenbedelle açık arttırmaya çıkarılacaktır.
I. SATIŞLARI;Rize İli, Çayeli ilçesi, Kesmetaş Mahallesi Rize Hopa Şosesi mevkii 700 ada 1 parsel sayılı taşınmazın 26/12/2018 günü ve saat 10:20 – 10:30 arasında umuma açık üzerinde bulunan yükümlülükleri ile birlikte ÇayeliSulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonunda Açık artırma usulü ile yapılacaktır.
II.SATIŞLARI;Rize İli, Çayeli ilçesi, Kesmetaş Mahallesi Rize Hopa Şosesi mevkii 700 ada 1 parsel sayılı taşınmazın 23/01/2019 günü ve saat10:20 – 10:30 arasında umuma açık üzerinde bulunan yükümlülükleri ile birlikte Çayeli Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonunda Açık artırma usulü ile yapılacaktır.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve tapu kaydında adresleri bulunmayan veya tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanının ilgililere İ.İ.K.nun 127.maddesi gereğince tebliğ yerine geçeceği tebliğ ve ilan olunur.27/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR