BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık tarla (çoklu satış)

BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862041
Şehir : Samsun / 19 Mayıs
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / ONDOKUZ MAYIS BALLICA
: 40900
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
591,414 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
BAFRA SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, 19 Mayıs İlçe, Esentepe mahallesi, Keller mevkiinde kain 174 parsel sayılı taşınmaz tarla vasfında olup, taşınmazın bulunduğu yörede kışlıkbuğday, yazlık mısır sılajı tarımının yapıldığı, taşınmazın üzerinde yapı bulunmadığı, taşınmaz üzerindeki ağaçların ikonomik değer oluşturmadığı, doğada kendiliğinden yetişenağaçlar olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Taşınmaz Alüvyal toprak grubunda, kumlu-tınlı , orta derinlikte ve%10-15 hafif eğimli ve orta drenajlıtoprak yapısına sahipdir.
Adresi : Samsun ili, Ondokuzmayıs ilçesi, Esentepe mahallesi, keller mevkii
Yüzölçümü : 40.900 m2
İmar Durumu : Taşınmaz şehir imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 591.414,00 TL ( satış masrafları dahil edilecektir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : BAFRA SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, 19 Mayıs İlçe, Hibemahallesi, Değirmengüneyi mevkiinde kain 876 parsel sayılı taşınmaz tarla vasfında olup, taşınmazın bulunduğu yörede kışlıkbuğday, yazlık mısır sılajı tarımının yapıldığı, taşınmazın üzerinde yapı bulunmadığı, taşınmaz üzerindeki ağaçların ikonomik değer oluşturmadığı, doğada kendiliğinden yetişenağaçlar olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Taşınmaz Alüvyal toprak grubunda, kumlu-tınlı , orta derinlikte ve%10-15 hafif eğimli ve orta drenajlıtoprak yapısına sahipdir.
Adresi : Samsun ili, Ondokuzmayıs ilçesi, Hibe mahallesi,Değirmengüneyi
mevkii
Yüzölçümü : 65.199,64 m2
İmar Durumu : Taşınmaz şehir imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 942.786,79 TL ( satış masrafları dahil edilecektir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : BAFRA SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğe gönderilmesine, İİKnun 127.maddesi gereğince, gazeteve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yapılamayan taraflara tebligat yerine geçmesine,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıylaMemurluğumuza başvurmaları ilan olunur.23/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR