ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık fındık bahçesi ve kargir ev

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00772189
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : MERKEZKÖY MAH. / ARAKLI
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 21.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
327,417 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.06.2018 14:00
Satış Yeri
:
Araklı ilçesi Hükümet Konağı, Araklı İcra Müdürlüğü odası -Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Araklı İlçe, 124 Ada, 9 Parsel de kayıtlı taşınmaz Merkezköy mahallesinde bulunmaktadır. Taşınmaz vasfı tapuda fındık bahçesi olup, fındıklık olarak değerlendirilmiştir. Taşınmazın toprak yapısı tetkikinde toprağın mekanik yapısı humus içermeyen kumlu, tınlı olduğu, taşınmaz üzerindeki bina, Araklı ilçesi merkezköy mahallesi altmahalle mevkiinde mahalle yolunun hemen üstünde % 45 eğimli ve sağlam zemin üzerine konumlandığı, Bodrum, Zemin, 1 ve 2 normal katlardan oluşan 4 katlı betonarme bina olup, iç ve dış imalatları kısmen tamamlandığı, Yapı sınıfı 3.sınıf A grubu olarak tesbit edildiği, kat kullanım alanına göre 60.00 m2 depo amaçlı, Bodrum kat, Zemin, 1 ve 2 normal katlarda 120.00 m2 tamamlanmış konut olarak toplamda 420.00 m2 kullanım alanına sahip yapı alanından oluşmakta olduğu, Bodrum kat % 65 oranında tamamlanmış olup, inşaat halinde depo olarak kullanıldığı, Zemin 1. ve 2. normal kat % 85 oranında tamamlanmış olup dış cephe ve çatı imalatının tamamlandığı, taşınmaz üzerinde bulunan diğer bina aynı mevkide mahalle yoluna bağlantılı olduğu patika yolunun hemen altında % 45 eğimli ve sağlam zemin üzerine konullandırıldığı, Bodrum ve zemin olmak üzere toplamda 2 kattan oluşan kargir ahşap bir bina olduğu Bodrum kat ahır olarak kullanılmış, zemin kat ahşap çatkı arası dolgu malzemesi kullanılarak oluşturulduğu, yapının yaklaşık 90 yıllık olup kullanım ömrünü tamamlamış ayrıca statik olarak da sakıncalı durumlda olması nedeniyle ekonomik olarak bir değer verilemeyeceği belirtilmiştir.
Adresi : Merkezköy mahallesi, Altmahalle mevkii-Araklı/Trabzon
Yüzölçümü : 2.884,85 m2
Kıymeti : 327.417,93 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 07/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Araklı ilçesi Hükümet Konağı, Araklı İcra Müdürlüğü odası -Araklı/TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR