KAYSERİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık bahçe

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855734
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : GERMİR MAH. / MİMARSİNAN
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 22.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
384444 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kayseri 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi ilçesi, Germir mah. Ayyar Deresi mevkii 11365 ada, 1 parselde kayıtlı bahçe vasfındaki taşınmaz üzerinde , iki katlı bir adet yapı, kömürlük bahçe duvarı ile çeşitli cins ve yaşlarda ağaçlar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapı 30-40 bir yapı olup dış çephesi sıvalı ve boyalı olup sıva ve boyalar yer yer dükölmüş vasiyettedir. giriş kapısı demir doğrama , pencereler ahşap doğrama ve demir korkuluklu, çatısı yoktur. Soba ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Germir mah. 432.Sokağa cepheli bir konumdadır.
Yüzölçümü : 7.417,22 m2
İmar Durumu : Ekseriyeti onama dışı alanda kısmende yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 384.444,77 TL, KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bazı hissedarların hisseleri üzerinde haciz şerhi ile satış şerhimiz
1. Satış Günü : 28/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kayseri 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR