NAZİLLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kuyucak, Kayran'da kargir ev yapılı zeytin-incir bahçesi mahkemeden satılıktır

NAZİLLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978737
Şehir : Aydın / Kuyucak
Semt-Mahalle : KAYRAN MAH. / KUYUCAK
: 5500
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Nazilli Adliyesi 2.Sulh Hukuk Mahkemesi 120 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

(SULH HUKUK MAH.) 2. SATIŞ MEMURLUĞU

2018/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuyucak İlçesi Kayran mahallesi Karahayıt mevkii 13 Parsel, Tapuda kargir ev zeytin incir bahçe vasıflı satışa konu taşınmazın toprak yapısı kaba kumlu-tınlıdır. Az taşlıdır. Düşük eğimlidir. Taş teraslar yapılarak eğim azaltılmıştır. Taşınmaz üzerinde geneli 40-70 yaşlarında zeytin ve incir ağaçları ile az sayıda genç zeytin ve incir ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazda yer yer küçük boş alanlar mevcuttur. Taşınmaz sulanmayan zeytin ve incir bahçesi niteliğindedir. Mahalle yerleşim yerine yakındır. Taşınmaz üzerinde toplam 82,00 m2'lik alana sahip bina mevcuttur. Binanın yaklaşık 32,00 m2 lik kısmı üzeri panel örtülü etrafı kısmen taş duvar ile örülmüş, üzeri saç panel örtülü sıvasız ve boyasız durumda, tabanı toprak depodur. Yaklaşık 50,00 m2 lik kısmı tek göz oda ve önü hayatlı bahçe evidir. Binanın üzeri kiremit örtülü, ahşap kapılı, taş duvarlı, sıvasız ve boyasız durumda, hayatta yer ocağı yapılarak mutfak gibi kullanım sağlanmış eski ve yıpranmış durumda eski yapıdır. Taşınmazın bahçesinde yaklaşık 2,50 m2 lik alana sahip WC si bulunmaktadır. WC ahşap kapılı, tabanı beton kaplaması durumdadır.

Yüzölçümü : 5.500 m2

Kıymeti : 105.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Mülkiyet hakkını kısıtlar herhangi bir şerh yoktur.

1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Nazilli Adliyesi 2.Sulh Hukuk Mahkemesi 120 nolu oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR