NAZİLLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kuyucak Gencellidere'de 7.210 m² tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188473
Şehir : Aydın / Kuyucak
Semt-Mahalle : GENCELLİ MAH. / KUYUCAK
: 7210
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/17 Satış
Muhammen Bedeli
:
54,075 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2020 10:00
Satış Yeri
:
Nazilli Adliyesi Zemin Kat Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ Toplantı salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ (SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU
2015/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Kuyucak İlçe, Gencellidere Mahallesi, Yanarık Mevkii, 125 Ada, 18 Parsel sayılı taşınmaz, % 0-15 meyilli, kıraç bir tarım arazi özelliği göstermekte, kumlu tınlı yapıda orta taşlı ve orta derin bünyeli toprak özelliğine sahip, taşınmaz mahalle merkezine elektrik, içme suyuna yakın olup, asfalta sınır konumda, keşif tarihi itibariyle yarısında tarımsal imar ihyası yapılmış mısır bitkisi yarısında ise ekonomik değeri olmayan ağaçlar bulunduğu makilik formunda olduğu sulama imkanı bulunduğu tarımsal faaliyet yapılmadığı tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 7.210,00 M2

1. Satış Günü : 19/11/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/12/2020 günü 10:00 - 10:10 arası

Kıymeti : 54.075,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
Satış Yeri :Nazilli Adliyesi Zemin Kat Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ Toplantı salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR