AYDIN SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası'nda 8004 m² zeytinlik (1/4 hissesi) satılacaktır

AYDIN SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076620
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
: 8004
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET AYDIN 22.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Zeytinlik
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
10.01.2020 10:00
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 4. Kat Toplantı Salonu(Cumhuriyet Mh.Atatürk Blv.No:73 Kat:4 Efeler/AYDIN)
İhale Usulü
:
İstisna ve Kapsam Dışı İhaleler
İhale Türü
:
Satış

4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun (2) Kapsam, (3) İstisnalar. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLANEN TEBLİĞ

Gayrimenkul Maliki: Gülgün ONBEŞ
Gayrimenkulün Tapu Kaydı: Aydın İli Kuşadası İlçesi Türkmen Mh.Bahçecik Mevkii 455 Ada 102 Parselde yeralan zeytinlik vasıflı taşınmazın 1/4 hissesi
Gayrimenkullerin Özellikleri: Taşınmaz, Kuşadası Belediyesi imar planı dışında olup, Kuşadası Belediyesi ve Tapu Müdürlüğünde yapılan araştırmada; “Zeytinlik” nitelikli taşınmaz üzerindeki metruk yapı ile ilgili yapı ruhsatı ve eki projelerin bulunmadığı gözlenmiştir.Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi, Bahçecik Boğazı Yolu Sokağın güneyindeki taşınmaz üzerinde, kapı ve pencereleri sökülmüş, metruk durumda tek katlı yığma kargir bina, doğu kesiminde üç yanı ve üzeri galvanizli saç ile örtülü sundurma ile ön kesimde incir ağaçları, arka kesimde mahsuldar durumda zeytin ağaçları bulunmaktadır.
Kuşadası-Selçuk devlet karayolu olan Selçuk Bulvarına yaklaşık 1,5 km uzaklıkta bulunan taşınmaz, dik yamaçlı arazi yapısında olup, %45-50 eğimlidir. Üzerinde yaklaşık 25 adet zeytin ağacı ile yaklaşık 10 adet incir ağacı bulunmaktadır. Çevresindeki düz arazi yapısı üzerinde çiftlik binaları bulunmaktadır.
Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi, Bahçecik Boğazı Yolu Sokağın güneyinde bulunan taşınmaz üzerinde, kapıları kırılmış ve pencere camları kırılmış, boş ve metruk durumda yaklaşık 70.00m² tek katlı yığma kargir bina, doğu kesiminde yaklaşık 80.00m²’lik üç yanı galvanizli saç ile örtülü, kutu profil çatı üzeri oluklu galvanizli saçlı sundurma ile ön kesimde incir ağaçları, arka kesimde mahsuldar durumda zeytin ağaçları bulunmaktadır.
Taşınmazın 8.004.66m²’lik zeytinlik niteliğindeki arazi büyüklüğü değerini olumlu yönde arttıran en belirgin özelliğidir.
Satışa konu taşınmazın tapu kaydında; "amacı dışında kullanılamaz, bölünemez ve veriliş tarihindeki yüzölçümü hiçbir şekilde küçültülemez" şerhinin bulunuşu, %45-50 eğimli arazi yapısında oluşu değerini olumsuz yönde etkilemektedir.Satışa konu taşınmazın tapu kaydında; "amacı dışında kullanılamaz, bölünemez ve veriliş tarihindeki yüzölçümü hiçbir şekilde küçültülemez" şerhinin bulunuşu, %45-50 eğimli arazi yapısında oluşu değerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Gayrimenkulün(1/4 hissenin) Muhammen Bedeli: 60.000,00-TL’dir.
Gayrimenkulün Satış Yeri ve Tarihi: Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 4. Kat Toplantı Salonu(Cumhuriyet Mh. Atatürk Blv.No:73 Kat:4 Efeler/AYDIN)

1.açık artırma: 10/01/2020 tarihinde saat 10:00-10:10 arası
2.açık artırma: 17/01/2020 tarihinde saat 10:00-10:10 arası yapılacaktır.

Yukarıda adı-soyadı yazılı şahsa ait olan ve özellikleri belirtilen taşınmaz, Yedieylül Sosyal Güvenlik Merkezince satışa çıkartılmış olup; satış ilanımız, işverenin bilinen(merniste kayıtlı) adreslerinde bulunmamaları nedeniyle tebliğ edilemediğinden, 213 Sayılı V.U.K.’nun 103-106 maddelerine istinaden ilgilinin ilan tarihinden başlayarak bir ay içinde Yedieylül Sosyal Güvenlik Merkezine bizzat veya bilvekale müracaatta bulunması veyahut taahhütlü mektup veya telgrafla açık adresini bildirmesi halinde kendisine süre ile kayıtlı resmi tebliğ yapılacağı, bir ayın sonunda müracaatta bulunmaması veya açık adresini bildirmemesi halinde işbu ilanın yayınlandığı tarihten başlayarak bir ayın sonunda tebliğ yapılmış sayılacağı ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR