KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Yeniköy'de üzerinde 3 katlı bina bulunan tarla icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036685
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : YENİKÖY MAH. / KUŞADASI
: 10566
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5491 TLMT
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Bel. Başk Fen İşleri Yanı)- Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/5491 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe, 118 Ada, 19 Parsel, Yeniköy Mahalle, Arpatarlası Mevkii, 10.566,37 m² yüzölçümü Tarla vasfındaki taşınmaz Bilirkişi raporuna göre:Taşınmazın bulunduğu parsel Yeniköy Mahallesi merkez yerleşim alanının 700 m kuzeydoğusundadır. Parsele ulaşım Yeniköy merkezinden doğu yönde asfalt yolda 680 m sonrası kuzey yöndeki toprak yolda 450 m hareketle sağlanmaktadır. Tüm yakın çevrede tarımsal faaliyet alanları bulunmaktadır. Ulaşımı kolay olmayan parsel Özel ve Resmi kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanamaz durumdadır. Konumu yukarıda belirtilen parselin bulunduğu bölgede doğal arazi yapısı eğimlidir. Parsel içinde 3 katlı betonarme yapı, yapı önünde yüzme havuzu, yapı arka cephesinde üstü sandviç panel kaplı yaklaşık 80 m2 basit küçükbaş hayvan barınağı, parselin güneybatısında demir profilli ve üstü etermit kaplı küçükbaş hayvan için sundurma ve demir direk üstü trafo bulunmaktadır. 3 katlı yapının bodrum katı çiftlik görevlisi tarafından ikamet edilir durumdadır. Bodrum katta geniş bir salon ve açık mutfak, banyo ile 2 ayrı oda bulunmaktadır. Bağımsız olarak kullanılan bodrum kat bölüme giriş kapısı çelik kapı, doğramaları çift camlı pvc doğrama, iç kapıları panel ve ahşap kapıdır. Zeminler laminat parke, duvarları sıva üstü boyalıdır. Mutfak dolapları profil kapaklı, tezgahı granit malzeme uygulanmıştır. Odalardan bir tanesi eşya deposu olarak kullanılmaktadır. Yapı önü havuz etrafı, merdivenler ile zemin kat teras alanları ve yapının zemin katı zeminleri mermer kaplamadır. Meskene giriş kapısı demir kapıdır. Dış doğramaları çift camlı beyaz pvc doğrama, iç kapıları panel kapıdır. Zemin katta geniş bir salon, mutfak, mutfağa bağlı depo alanı ile giriş kapısı önü geniş antre alanları ile ön cephede açık teras alanları bulunmaktadır. Salonda taş kaplamalı şömine görülmüştür. Mutfak dolapları profil kapaklı ve tezgah mermerit uygulanmıştır. İç duvarları alçı sıva üstü boyalıdır. 1.kata çıkış merdivenleri mermer kaplama korkulukları demirdir. 1. Katta toplam 4 oda ile biri ebeveyn banyosu olmak üzere 2 adet banyo bulunmaktadır. Odalardan 1 tanesi zemini laminat kaplama diğerleri seramik kaplamadır. Ebeveyn banyosunda temper kabinli köşe jakuzi küvet, diğer banyoda köşe polikarbon kabinli köşe duş teknesi bulunmaktadır. Çatı tamamen açık teras halinde, zeminleri seramik kaplamadır. Çatıda güneş enerjisi bulunmaktadır. Zemin ve 1.kat halinde mesken boş ancak ikamet edilebilir durumdadır. Taşınmazın Kuşadası Belediyesinde ruhsat, proje ve benzeri kaydı bulunmamaktadır. Bodrum kat ile birlikte yapıda kapalı kullanım alanı her katta yaklaşık 120 m² olmak üzere toplam yaklaşık 360 m²" olduğu rapor edilmiştir.

Adresi : Yeniköy Mahalle, Arpatarlası Mevkii,

Yüzölçümü : 10.566,37 m2

Arsa Payı :TAM

İmar Durumu :
Taşınmazın yer aldığı Yeniköy Mahallesi, Arpatarlası Mevkii, 118 Ada, 19 nolu parselin, İlgili Kuşadası Belediyesi’ nin 18.01.2019 tarihli yazısından anlaşılacağı üzere; taşınmazın köy yerleşik alanı dışında kaldığı ve imarsız sahada olduğu, 1/100000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım Alanı ve Orman Alanında kaldığı görülmektedir. Parsel üzerinde herhangi bir sit kararı ve turizm tesisi bulunmamakta olup turizm teşvik bölgesine tabii değildir.

Kıymeti : 900.000,00 TL

KDV Oranı : %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Camiikebir Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Bel. Başk Fen İşleri Yanı)- Kuşadası
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5491 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR