KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964196
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
: 28399
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17674 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,490,987 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/17674 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, Köyaltı mevkii, 125 Ada, 25 Parsel, Davutlar garajının kuzey batısında, Ahmet Yasevi caddesi ile ulus caddesinin kesiştiği noktadan ulus caddesi güzergahında 400 mt mesafede ulus caddesine deniz tarafındaki 2.arazidir.Taşınmaz Davutlar Mahalle merkezine yaklaşık 2 km.denize yaklaşık 4 km. mesafededir.Taşınmaz ürün verir halde ağaçların bulunduğu meyve bahçesidir.Eğim yoktur, çevresi tamamen benzer vasıflı tarım arazileri ile çevrilidir.Güney sınırı dere yatağına , batı sınırı kadastro yoluna cephelidir.Yerleşim birimlerine 400 mt mesafededir.Gerek toprak yapısı gerekse arazi büyüklüğü ve eğim olarak her türlü ziraai faaliyete müsaittir. Konum büyüklük ve üzerindeki tarımsal vasıf itibari ile her zaman alım satım imkanı vardır. Cephe aldığı ve ulaşımının sağlandığı kadastro yolu , Davutlar Mahalle merkezini sahile bağlayan ana güzergahlardan Ahmet Yasevi caddesine bağlanmaktadır ve ulaşımı kolaydır. Tapuda tarla vasıflı taşınmazın borçluya ait 3/8 hissesi.

Adresi : Davutlar Mahallesi Köyaltı Mevkii Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 28.399,76 m2

Arsa Payı : 3/8

İmar Durumu : İnşaat tarzı Tnk-Tarımsal niteliği korunacak alan

Kıymeti : 1.490.987,40 TL

KDV Oranı : %18 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, Plaka mevkii, 357 Ada, 1 Parsel, Bağ. Böl. No:17 Mesken ikiz nizamda yapılaşmıştır, bulunduğu ada içerisinde ortak kullanıma ait yüzme havuzu mevcuttur.Taşınmaz Davutlar Mahalle merkezine yaklaşık 5,5 km. denize yaklaşık 500 mt. mesafededir.Bahçe ve çevre düzeni yapılıdır. Ulaşımı rahattır. Zemin ara kat ve çatı katından oluşan tribleks meskendir. 70 m2 kullanım alanlıdır. Zemin katta açık mutfaklı salon vewc, arakatta 2 oda vebanyo, çatı katında ise 1 oda vebanyo vardır. Giriş kapısı çelik, dış kapı ve pencereler pvc doğramadır ve üzerlerinde pvc panjur vardır. Mutfak dolapları kaplama , banko mermerittir. Duvarlarda kartonpiyer vardır. Balkon korkulukları alüminyumdur. Güneş enerjisi vardır. Zemin kat teras üzeri ahşap iskeletli üzeri kiremit kaplı sundurmadır. Teras ve balkon zeminleri seramik kaplıdır. İç merdivenler mermer basamaklıdır demir profil korkulukludur.Mesken temiz bakımlı ve oturulur haldedir.

Adresi : Davutlar Sahil Siteleri, Anıl-2 Sitesi No.17 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 6.209,95 m2

Arsa Payı : 1/34

İmar Durumu : İnşaat tarzı Tk-Tercihli konut

Kıymeti : 375.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, Plaka mevkii, 240 Ada, 1 Parsel, Bağ. Böl. No:8 Mesken ikiz nizamda yapılaşmıştır, bulunduğu ada içerisinde ortak kullanıma ait yüzme havuzu mevcuttur. Taşınmaz Davutlar Mahalle merkezine yaklaşık 5,5 km.denize yaklaşık 375 mt. mesafededir. Bahçe ve çevre düzeni yapılıdır. Ulaşımı rahattır.Meskende Borçlu Mehmet Nejat Yaşatan?ın kardeşi ikamet etmektedir.Zemin ara kat ve çatı katından oluşmaktadır. 80 m2 kullanım alanlıdır. Zemin katta mutfak salon-odavewc, arakatta 3 oda vebanyo, çatı katında ise 1 oda ve banyo vardır.Giriş kapısı çelik , dış kapı ve pencereler pvc doğramadır. Mutfak dolapları parlak kaplama , banko mermerittir. Duvarlar seramik kaplıdır. Balkon korkulukları camlı alüminyumdur. Güneş enerjisi vardır. Zemin kat teras üzeri ahşap iskeletli üzeri shıngle kaplı sundurmadır. Teras ve balkon zeminleri mermer kaplıdır. Mesken temiz bakımlı ve oturulur halde, tapuda dubleks mesken vasıflı taşınmaz

Adresi : Davutlar Mahallesi, Sahil Siteleri Aslanoğlu Sitesi No:8 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 4.722,20 m2

Arsa Payı : 1/18

İmar Durumu : İnşaat tarzı TK-Tercihli konut

Kıymeti : 450.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17674 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR